Advert
Advert

Destekler çığ gibi

Destekler çığ gibi
Destekler çığ gibi Küçük Menderes
test Bu içerik 140 kez okundu.

Yurttaşlar, depremden etkilenen İzmirlilere sahip çıktı. Şimdiye dek bireysel destekler için lojistik merkezi olarak kullanılan Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'ndaki İzmir Buz Sporları Salonu'na yardım yağdı.

Kampanyaya katılan Ekremcan Özkan, "Yiyecek, su, çocuk maskesi, deterjan gibi birçok şey getirdik. Çok kötü bir durum. Biz de kampanyaya katkı sunmak istedik" dedi. Fatma Selin Işık da böyle bir durumun her an herkesin başına gelebileceğini ifade ederek yurttaşlardan depremzedelere destek vermelerini istedi. Bireysel olarak destekte bulunan Semih Kale, "Çok üzüldüm. Elimizden çok bir şey gelmiyor ama insan yardım etmek istiyor. Gücümüz yettiği kadar yardım getirdik" diye konuştu.

Gözyaşlarını tutamadı
 

Basriye Kahraman ise enkaz altından çıkarılan çocuklardan çok etkilendiğini söylerken gözyaşlarına hakim olmadı. Kahraman, "Bizim de katkımız olsun istedik. Böyle bir durum, herkesin başına gelebilir. Paketin içinde oyuncak da var. Üç yaşındaki torunum koydu. Oyuncağını vermek istedi" dedi.
 
Can dostlar için mama
 

Gönüllü olarak çalışan öğretmen Gülşah Küçükemiroğlu, birçok kişinin kedi ve köpek maması getirdiği söyledi. Gülşah Küçükemiroğlu, şöyle konuştu: "Hayvanlar kapıya gelip, 'Biz açız' diyemiyorlar. İnsanların bu kadar duyarlı olması, bizi de çok mutlu etti. Herkese çok teşekkür ediyorum. Gelen yardımları kayıt altına aldıktan sonra dağıtıyoruz."
 
Kurumsal ve büyük ölçekli destekler ise Fuar İzmir D Holü'ne kabul ediliyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı