Advert
Advert

"Gece gündüz nöbet tutarız yine de bu kazıyı yaptırmayız"

Küçük Menderes
test Bu içerik 789 kez okundu.

Ödemiş'e bağlı Ertuğrul Mahallesi, fosseptik yapım çalışmalarına isyan etti. Ödemiş Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Murat Öncel, Ertuğrul Mahallesi'ne giderek mahalle sakinleri ile görüştü.

 

17 ay önce Ödemiş Belediye Meclisi kararı ile İZSU'nun fosseptik yapım çalışması için Ertuğrul Mahallesi'nden uzakta bir alan belirlenmişti. İZSU, verilen bu karardan 14 ay sonra yeni alanda çalışma yapamayacaklarını bildirdi. İZSU, eski alanda fosseptik yapım çalışmasına başlamak istedi. Konu, Ödemiş Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı'nda yeniden gündeme geldi. Meclis üyelerinin oy birliği ile komisyona sevk ettiği karar sonrası İZSU, Ertuğrul Mahallesi'nde fosseptik yapım çalışmasına başladı. Ertuğrul sakinleri ise iş makinelerinin önüne geçerek çalışmayı durdurdu. Mahalle sakinleri, "Kimse onaylamıyor bu çalışmayı. Gerekirse kalabalıklaşıp gece gündüz nöbet tutarız, yine de bu kazıyı yaptırmayız" diye isyan etti.

 

"İZSU, eski alanda çalışma yapmak istedi"

 

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Öncel de konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Bu mevzu, 17 ay önce Ödemiş Belediye Meclisi'nin gündemine geldiğinde komisyona sevk ettik. CHP'li ve İYİ Partili meclis üyeleri ile birlikte gelerek durumu yerinde tespit etmenin daha uygun olacağını düşündük ve buraya geldik. Ertuğrul Mahallesi'nin çok yakınında bir yerde fosseptik yapım çalışması yapılacağı için komisyon üyeleri ile birlikte uzak bir alan tespit ettik. Daha sonra bu alanı İZSU'ya bildirdik. İZSU, yine her zamanki gibi 'müthiş' bir hızla 14 ay sonra bizim tespit ettiğimiz alanın olamayacağını, yeniden eski alanda çalışma yapmak istediğini belirtti.

 

"İZSU Genel Müdürü’nü 'müthiş' hızından

dolayı istifaya davet ediyorum"

 

Konu, belediyenin meclis gündemine yeniden geldi. Sayın Başkan, mahalle sakinlerinin ileri gelenleri ile konuştuğunu ve bu durumu kabul ettirdiğini söyledi. Başkanın söylediğine göre fosseptik yapım çalışmaları, Ertuğrul Mahallesi yakınlarında başlayacaktı. Halk, bu duruma müsaade etmişti. Biz de başkanın sözüne inanıp kararı onaylamıştık. Bana gelen telefonla olay yerine ulaştım. Maalesef ki hiçbir mahalle sakininin buna rızası olmadığını gördüm. İki şeyden şikâyetçiyim: Birincisi, mahallelilerle konuşulmamış, bizi neden yanılttılar? İkincisi de İZSU Genel Müdürü'nü 'müthiş' hızından dolayı istifaya davet ediyorum."

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış