Advert
Advert

Torbalı Belediyesi'nden AKUT ve Bayraklı'ya destek

Torbalı Belediyesi'nden AKUT ve Bayraklı'ya destek
Torbalı Belediyesi'nden AKUT ve Bayraklı'ya destek Küçük Menderes
test Bu içerik 130 kez okundu.

Cuma günü gerçekleşen 6.6 şiddetindeki depremden bu yana sosyal belediyecilik örneği sergileyen Torbalı Belediyesi, Bayraklı'nın da yardımına koştu. Torbalı Belediyesi, Bayraklı Belediyesi ve AKUT ile koordineli olarak yaraların sarılmasına katkıda bulundu.

 

Torbalı Belediyesi, İzmir genelinde hissedilen ve merkez üssü Seferihisar olan 6.6 şiddetindeki deprem için seferberlik ilan etmişti. Kent genelinde depremden etkilenen vatandaşlar için sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm adımları atan Torbalı Belediyesi, başta Bayraklı olmak üzere İzmir’in de yardımına koştu. Bayraklı Belediyesi ile koordine halinde olan ve belirlenen eksiklikler çerçevesinde konaklamalar için 30 adet konteyner, 50 bin adet tek kullanımlık maske, 1000 adet çocuk kıyafeti, 1000 adet bebek bezi, 300 adet yetişkin ayakkabısı, 2000 kişilik iç çamaşırı, 500 adet battaniye, 50 adet yatak ve istenen vidanjör  Bayraklı'ya ulaştırıldı.

 

AKUT’a konaklama, ulaşım ve teçhizat desteği
 

Öte yandan Torbalı Belediyesi, deprem sonrası enkaz çalışmalarında önemli görev üstlenen ve bugüne kadar çok sayıda kişinin canlı bir şekilde enkazdan çıkarılmasında rol oynayan AKUT ile de koordine halinde çalıştı. AKUT'un talepleri doğrultusunda Torbalı Belediyesi; 500 adet eldiven, 5000 adet maske, 10 boy 5x5 ağaç kalası, 10 boy da 10x10 ağaç kalasını AKUT'a teslim etti. Belediye, ayrıca AKUT İzmir ekibinin konaklaması ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için Torbalı'daki bir oteli onlara tahsis etti. AKUT Trabzon, İzmir ve İstanbul ekiplerinin gidiş-geliş transferleri de yine Torbalı Belediyesi tarafından sağlandı.

 

Uygur: Göreve hazırız
 

Depremde kendilerinin de önemli zararlar gördüğünü ifade eden Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, "Deprem, maalesef birçok yönüyle derin izler bıraktı. Torbalı'da halen onlarca vatandaşımız, evlere girmeye çekiniyor. Bizim hizmet binamızda ciddi derecede zararlar oluştu ve kullanılamaz hale geldi. Bu tür afetler ve olaylar, birliktelik ve dayanışmayla daha çabuk atlatılır. Bu nedenle tahribatı bize göre kat ve kat fazla olan Bayraklı'ya elimizden gelenleri yaptık. Bayraklı Belediyesi ve AKUT ile koordinemiz devam ediyor. Talepler doğrultusunda yapabileceğimiz her şeyi yapmaya hazırız. Hep birlikte çok kısa sürede bu tahribatı ortadan kaldıracağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı