Advert
Advert

Zeybek yarışmasında birinci oldu

Zeybek yarışmasında birinci oldu
Zeybek yarışmasında birinci oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 1171 kez okundu.

Ödemiş İlçe Spor Müdürlüğü, geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet ve Türk gençliği için bireysel halk oyunları yarışması düzenlediğini belirtmişti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda sonuçlanan yarışma kapsamında birincilik, Ödemişli Uğurcan Acar'ın oldu. Acar, İlkkurşun Anıtı'nda çektiği videoda Denizli yöresine ait Yağar Yağmur Zeybeği oynadı.

Acar, "Oyun, Denizli yöresine ait. Tavırsal anlamda bizim yöremizden çok farklı daha hareketli figürler içeriyor. Ödemiş İlçe Spor Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışma kapsamında 29 Ekim'e yakışır bir video yapmak istedim. Örf ve adetlerimizi gelecek nesillere yani yarınlarımıza en iyi şekilde taşımayı hedefliyoruz. Bayramlarımızı tekrardan eski coşkuyla ve eski heyecanla yaşatmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Ödemiş İlçe Spor Müdürü Cafer Cebeci de Acar'ın videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak şunları söyledi: "Cumhuriyet ve Türk Gençliği İçin Sen de Zeybek Oyna Yarışmamızın 1.si, 'Yağar Yağmur Zeybeği' ile Uğurcan Acar oldu. Ödemiş Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak başarısını tebrik eder, katılımından dolayı teşekkür ederiz."

 Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor