Advert
Advert

İlk ameliyatı olup iyileşti sıradaki operasyonları bekliyor

İlk ameliyatı olup iyileşti sıradaki operasyonları bekliyor
İlk ameliyatı olup iyileşti sıradaki operasyonları bekliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 571 kez okundu.

Ödemiş'te altı aylık bebekken evinde çıkan yangında yüzünün büyük bölümü de dahil olmak üzere başı ve vücudunda yanıklar oluşan Mehmet Ali Durak (28), Ağustos ayında olduğu ameliyatın ardından gün geçtikçe iyileşmeye başladı. Bacağından ve belinden alınan dokular başına nakledilen Durak, sonraki ameliyatları bekliyor.

Yangının ortasında kaldı

Ödemiş ilçesinde 28 yıl önce süt almak için markete giden Emine Durak'ın evinde yangın çıktı. Yangında evde yalnız bulunan, o dönemde altı aylık bebek olan Mehmet Ali Durak, alevler arasında kaldı. Yangını fark edip evine koşan Emine Durak, oğlunu alevlerin arasından yaralı olarak kurtardı. Başında ve vücudunda yanıklar oluşan minik Mehmet Ali, 47 günlük yoğun bakım sürecinin ardından Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaklaşık bir sene tedavi gördü.

Tedavisinin ardından taburcu edilen Mehmet Ali Durak'a farklı zamanlarda Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde estetik ameliyatlar yapıldı ancak istenilen başarı elde edilemedi. Durak, son olarak Sağlık Bakanlığı'nın devreye girmesiyle geçen Ağustos ayında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde ameliyat edildi. İlk aşamada Durak'ın bacağından ve belinden alınan dokular, başına nakledildi. Durak, heyecan içinde sonraki ameliyatları bekliyor.

"Sonuna kadar gideceğim"

Durak'ın annesi Emine Durak (66), ameliyatın oldukça ağır geçtiğini belirtip, "Antalya'ya ablasıyla beraber gitti. Orada altı gün yoğun bakımda kaldı. Sonra kendine geldi ama altı gün daha ablasıyla beraber kaldı. Buraya geldiğinde ona bakması için bakıcı tuttuk. Yaraları çok kötüydü, çok fena olmuştu. Allah, doktorlarından razı olsun. Çok uğraşıyorlar. Bacağından ve belinden doku alıp başına nakletmişler. Ameliyatlar daha devam edecek. Bu ayın 20'sinde kontrolleri vardı ancak olmadı. Çok tehlikeli olduğu için kendisine 'Ameliyat olma' diyoruz ancak dinlemiyor, çok kararlı. 'Sonuna kadar gideceğim' diyor" dedi.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor