Advert
Advert

Ödemiş'te ilk kez silaj makinesi yaptı

Ödemiş'te ilk kez silaj makinesi yaptı
Ödemiş'te ilk kez silaj makinesi yaptı Küçük Menderes
test Bu içerik 1367 kez okundu.

Mısır yetiştiriciliğinin yoğun olduğu Ödemiş'te mısır hasadında çiftçiye ekonomik olarak kolaylık sağlaması için Serkan Yeşilpınar, Ödemiş'te ilk silaj kesme makinesi yaptı.

Pınar Tarım'ın sahibi Serkan Yeşilpınar, yaptığı silaj makinesi ile ilgili olarak, "Tarım aletlerinin tamirini yapıyorum. Çiftçimize ve hayvancımıza faydalı olmak istiyorum. Yapmış olduğum makine, Ödemiş'te ilk silaj kesme makinesi. Bu makine, silajı keserek aşağı indiriyor. Bu işlemi yaparken hava almadığı için de çürümeyi engelliyor. Şu anda çiftçimizi ekonomik olarak zorlayan durum, silajın çürümesidir. İşte bu makine ile çürümeyi engelliyoruz. Bir kepçeye monte edilebilir.

Bir tane tasarladık, hatta kepçenin kazanı için de yapacağız. Şu an çalışma içerisindeyim. Büyük şirketler 250 ton turşu gömüyor, bunun ortalama sekiz tonu hava alıp çürüdüğü için ziyan oluyor. Bu sebeple talep göreceğini biliyorum. Talep gelmeye devam ederse seri üretime geçeceğim. Yapmış olduğum makineyi bir arkadaşım kullanıyor ve gayet de memnun. Bir tane daha hazırlayıp buraya koyacağım. Gelenler, görüp inceleyebilirler" dedi.

Pınar Tarım'ın sahibi Serkan Yeşilpınar, Ödemiş Sanayi Sitesi 6. Sokak No: 8 adresinde tasarladığı silaj makinesini görücüye çıkartacak.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış