Advert
Advert

"Cumhuriyetsiz bir toplum, yarınsız bir gündür"

Küçük Menderes
test Bu içerik 260 kez okundu.

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 97. yıl dönümü kapsamında basın açıklamasında bulundu. Açıklama şöyle: "Bugün burada Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu ve 'En büyük eserim' dediği cumhuriyetimizin 97. yılını kutluyoruz. Atamızın kurduğu cumhuriyet, bir milleti yoktan var etmek demektir. Gelibolu, Sakarya, Maraş, Dumlupınar demektir. 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' demektir. Anadolu'nun bağrında yatan yüz binlerce kahramanın bize armağanıdır cumhuriyet.

Cumhuriyet, özgürlüğümüzdür. Bugün özgürlüğümüze sahip çıkmalıyız. Atamızın kurduğu cumhuriyeti yaşatmalıyız. Cumhuriyet Halk Partisi de bunun ön büyük teminatı ve güvencesidir. Atatürk'ün kurduğu cumhuriyette ümmetten millet, kuldan yurttaş yaratılmıştır. Yani egemenlik, kayıtsız şartsız milletindir. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyette devletin yönetimi sarayların, kişilerin, ailelerin, eline bırakılamaz. Atatürk'ün kurduğu cumhuriyette millet egemenliği, laiklik, meclis üstünlüğü, hukukun üstlüğü esastır.

Herkes bilsin ki yüzüncü yılında da burada bu bayramı kutluyor olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını bu toprak için feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Unutmayalım ki cumhuriyetsiz bir toplum, yarınsız bir gündür. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı