Advert
Advert

Tüm kademelerde tarih 23 Kasım

Tüm kademelerde tarih 23 Kasım
Tüm kademelerde tarih 23 Kasım Küçük Menderes
test Bu içerik 485 kez okundu.

Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçen çok sayıda sınıfın ardından 23 Kasım'da tüm öğrenciler, yüz yüze eğitime geçiyor. Okullarda yüz yüze eğitime kademeli geçişin son aşaması da tamamlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 6 ve 7. sınıflarla lise 10 ve 11. sınıfların 23 Kasım'da yüz yüze eğitime başlayacağını açıkladı.

 

Öte yandan yüz yüze eğitim, haftada iki günden fazla olmayacak. Açıklamanın ardından plana göre ilk etapta Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, salgının Türkiye genelindeki seyrini ve yüz yüze eğitimde geçen süreçteki vaka artış oranlarını 16 Kasım'a kadar Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirecek. Tüm sınıflarda yüz yüze eğitime geçilmesiyle birlikte salgın riskine ilişkin olumsuz bir görüşe varılmaması halinde 6., 7., 10. ve 11. sınıflar, 23 Kasım tarihinden itibaren haftada iki gün okullarına gidecek. Sınıf mevcutlarının ve salgın riskinin göz önünde bulundurulmasıyla yüz yüze eğitim, haftada iki günden fazla olamayacak.

 

"Öğrencilerimizi okullarıyla kavuşturalım"

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların tamamen açılma tarihine ilişkin, "Cumhurbaşkanımız, yüz yüze eğitime geçiş planlamamızın üçüncü aşamasında ortaokula ve liseye yeni başlayan ancak henüz okullarına kavuşamayan 5. ve 9. sınıf öğrencilerimizin 2 Kasım itibarıyla yüz yüze eğitime başlayacağının müjdesini de paylaştı. Şu an okul öncesi, ilkokulların tüm sınıf düzeyleri, köy okulları, özel gereksinimli öğrenciler, hazırlık sınıfları ile 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime başladık. Diliyoruz ki en kısa sürede diğer tüm kademelerdeki öğrencilerimizi okullarıyla, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla kavuşturalım ve yüz yüze eğitime başlayalım" açıklamasını yapmıştı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı