Advert
Advert

İzmir'in ilk mozzerallası Selçuk’tan

İzmir'in ilk mozzerallası Selçuk’tan
İzmir'in ilk mozzerallası Selçuk’tan Küçük Menderes
test Bu içerik 242 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in göreve gelişenden bu yana geçen 550 günlük süreyi değerlendirdiği toplantıda Selçuklu kadınların yetiştirdiği mandalardan elde edilen sütlerle yapılan ilk İzmir mozzerallası, katılımcılara ikram edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Efes Selçuk Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi kadınlara hibe edilen mandaların sütünden yapılmış ilk İzmir mozzerallası ile ilgili Başkan Soyer, sosyal medya hesabından "550. gününü dolduran yolculuğumuz sürdürülebilir bir ekosistem kurma amacına hizmet ediyor. Selçuk'ta kadın üreticilere manda hibe etmemizle başlayan süreç, manda sütüyle önce kaymağa, sonra da İzmir mozzarellasına dönüştü. Bu lezzeti bugün ilk defa tatmanın gururunu yaşıyoruz" notuyla bir paylaşım yaptı.

"Hedefimiz, tüm dünyaya pazarlamak"

Soyer, geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Manda Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada, "En büyük zenginliğimiz, bu bereketli topraklar ve iklim ancak biz bunları kullanmıyoruz. Aklımızı başımıza toplayarak üretmek, ürettiğimizi dünyaya satmak mecburiyetindeyiz. Manda besiciliğini de bu amaçla İzmir'den başlayarak yeniden yaygınlaştıracağız. Hedefimiz, manda sütünden katma değeri yüksek, İzmir'e özgü ve tüm dünyaya pazarlayacağımız İzmir mozzerellası gibi ürünler üretmek. Bunu üreticilerimizle birlikte başaracağız" demişti.

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak