Advert
Advert

Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak

Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak Küçük Menderes
test Bu içerik 639 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılı, Ödemiş'te iki güne yayılan program ile kutlanacak. Ödemiş Belediyesi'nden duyurulan programa göre Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yarın başlayacak. İlk olarak saat 14.00'te Mursallı Anıt Çeşmesi'nde üçüncü cumhurbaşkanı Celal Bayar anılacak. Saat 16.00'da ise Kaymakçı Mahallesi Cumhuriyet Meydanı'ndaki Şehit Hasan Uyar Cumhuriyet Meydanı Parkı'nın açılışı gerçekleştirilecek.

Gün boyunca çeşitli etkinlikler

Etkinliklerin çoğu ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yapılacak. Sabahki törenlerin ardından gün, dopdolu geçecek. Saat 13.00'te Zafer Mahallesi Ata Park'ın açılış töreni var. 15.00'te Ödemiş Ticaret Odası'nın karşısındaki Ödemiş Belediyesi Turizm ve Tanıtım Merkezi hizmete girecek. Saat 16.00'da ise sıra, Ekim Geçidi Sergisi'ne gelecek. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen sergi, Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi'nde Ödemişlilerle buluşacak.

Akşam, fener alayı ile aydınlanacak

Akşam saatlerinde ise artık gelenekselleşen fener alayı yapılacak. Saat 20.00'de Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Park Kafe'nin önünden başlayacak fener alayı, daha sonra sırasıyla Enstitü Caddesi-Saracoğlu Caddesi ve Sağlık Caddesi rotasını izleyerek Salı Pazarı Parkı'nda noktalanacak. Burada Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.

Tedbirlere uygun kutlama

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Onuncu Yıl Nutku'nda 'En büyük bayramdır' sözleriyle anlattığı Cumhuriyet Bayramımızın 97. yılını koronavirüs salgınıyla mücadele tedbirlerine uygun şekilde açılış törenleri, anma programı ve bayram akşamında bando eşliğinde fener alayı yürüyüşü ile kutlayacağız" dedi.

 

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor