Advert
Advert

İYİ Parti'nin üçüncü yılına İzmir'de kutlama töreni

İYİ Parti'nin üçüncü yılına İzmir'de kutlama töreni
İYİ Parti'nin üçüncü yılına İzmir'de kutlama töreni Küçük Menderes
test Bu içerik 238 kez okundu.

İYİ Parti'nin kuruluşunun üçüncü yıl dönümü dolayısıyla İzmir Gündoğdu Meydanı'nda program düzenlendi. Programa İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı Güven Kılıç ile yönetim kurulu üyeleri, ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Feridun Azeroğlu ve İYİ Partili Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın yanı sıra İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, milletvekilleri, bazı siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu'nun gösteri sunduğu etkinlikte denizde vapurlardan meşaleler yakıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gönderilen kutlama mesajlarının okunmasının ardından yaptığı konuşmada böylesine anlamlı bir günde İzmir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Biz bu yola milletimiz için çıktık"

İYİ Parti’nin kuruluş amacından bahseden Akşener, omuz omuza vererek kısa sürede önemli mesafeler kat ettiklerini ifade etti. Akşener, bundan sonra da aynı kararlılıkla yollarına devam edeceklerini vurgulayarak şunları kaydetti: "Bizim öykümüz; adaletin, demokrasinin, sorumlu siyasetin, kutlu mücadelenin, başarının, büyük Türk milletinin öyküsüdür. Bu öykünün kahramanları, başarının mimarları siz ve bize inanan aziz milletimizdir. Biz bu günlere kolay gelmedik. Attığımız her adımda engellemek isteyenler oldu. Sesimizi kısmaya, yolumuzu kesmeye çalışanlar oldu. Nitekim İYİ Parti büyüdükçe daha neler neler göreceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın, Allah'ın izniyle hiçbiri bizi yolumuzdan çeviremeyecek çünkü biz bu kutlu yola koltuk sahibi olmak için, zengin olma için çıkmadık. Biz bu yola milletimiz için, Türkiye için çıktık. İlk günkü aşkla yürümeye devam ediyoruz. Bizim siyasetimizin öznesi milletimizdir."

"Yeni bir dönemin çağrısı"

Memleketi ilçe ilçe, köy köy gezdiklerini belirten Akşener, milletin derdini dinlediklerini ve dertlere çözüm ürettiklerini söyledi. Akşener, milletin İYİ Parti'ye gösterdiği ilginin her geçen gün artığını dile getirerek, "Görüyoruz ki o kutlu gün geliyor çünkü millet bizi çağırıyor. Bu çağrı, Türk siyaseti için yeni bir dönemin çağrısıdır. Bu çağrı; mutlu, zengin ve güçlü bir Türkiye'nin çağrısıdır. Bu çağrı, iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistemin çağrısıdır. Biz o çağrıyı duyuyoruz" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda katılımcılara ve dünyadaki tüm Türklere selamlarını ileten Akşener, "Gence'de, Karabağ'da Türk'ün bayrağı dalgalansın diye mücadele eden kardeş Azerbaycan'a selam olsun" dedi.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı