Advert
Advert

Trabzon değil, Ödemiş hurması

Trabzon değil, Ödemiş hurması
Trabzon değil, Ödemiş hurması Küçük Menderes
test Bu içerik 1419 kez okundu.

Dört mevsim boyunca pek çok ürünün yetiştirildiği bereketli topraklara ev sahipliği yapan Ödemiş'te ürün çeşitliliği bitmiyor. İlçeye bağlı Pirinççi Mahallesi'nde yaşayan Ayşe Ocaklıoğlu tarafından yetiştirilen Trabzon hurması da Ödemiş'in tarımsal zenginliğinin öne çıkan bir parçası olarak göze çarpıyor. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadın kooperatiflerinden sorumlu danışmanı ve Kadın Kolları önceki dönem Genel Başkanı Fatma Köse, 60 tona ulaşan bu başarı öyküsünü yerinde gördüler.

Ayşe Ocaklıoğlu'nun girişimi ile pek çok kadına da iş imkanı sağlanırken Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: "İzmir'in en çok Trabzon hurması yetiştiren ilçesi olan Ödemiş'te Pirinççi Mahallemizin bereketli topraklarında azim ve inançla birlikte başarı dolu bir girişimcilik öyküsü yazılıyor Ayşe Ocaklıoğlu tarafından.

Ayşe Hanım, 2011 yılında evinde beş kilo ile başladığı üretim yolculuğunda bugün 60 tona ulaşmasının yanında Trabzon hurmalarını kurutmaya hazırlarken kadınlarımıza da iş olanağı sağlıyor. Hepimizin bugünlerde çokça ihtiyaç duyduğu vitamin deposu Trabzon hurmaları, Ödemiş'ten Türkiye'nin dört bir yanına ulaşıyor.

CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kadın kooperatiflerinden sorumlu danışmanı ve Kadın Kolları önceki dönem Genel Başkanı Sayın Fatma Köse ile birlikte tanıklık ettik bu başarı öyküsüne.

Kadınlarımızın emeği, bereketli topraklarımız ve eşsiz iklimimizle birleşince işte böyle ilham veren başarılar çıkıyor ortaya. Ayşe Hanım'ı bu güzel girişimi ve başarısı için kutluyor, Ödemiş'teki Trabzon hurması hasadının bereketli olmasını diliyorum."

 

Özcan Çetin

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak