Advert
Advert

Ekim Geçidi'ne sayılı günler kaldı

Ekim Geçidi'ne sayılı günler kaldı
Ekim Geçidi'ne sayılı günler kaldı Küçük Menderes
test Bu içerik 321 kez okundu.

Beş yıldır açtığı Ekim Geçidi Sergisi ile Ödemişlileri sanatla buluşturan küratör, ressam, resim öğretmeni Özlem Tok, bu yıl da Ekim Geçidi Sergisi geleneğini sürdürüyor.

Ödemiş'te ilk uluslararası sergiyi Tok açtı

Tok’un sergisi, 29 Ekim saat 16.00'da Yıldız Kent Arşiv ve Müzesi'nde sanatseverlerle buluşacak. Tok, konuyla alakalı gazetemize özel şu açıklamalarda bulundu: "Yaklaşık yedi yıldır Ödemiş'te yaşıyorum. Resim öğretmeni ve teknoloji tasarım öğretmeniyim. Yıldız Teknik Üniversitesi Serigrafi Bölümü mezunuyum ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi Resim İşi Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. İki üniversiteyi de birincilikle bitirdim ve ardından öğretmenliğe başladım.

Ödemiş'te sanatsal manada eksiklik olduğunu görünce tamamlamak adına harekete geçtim. Ekim Geçidi'ni açmaya karar verdim. Proje sahibimiz Gülsün Erbil. Gülsün Erbil vasıtasıyla da beş yıldır Ödemiş'te bu sergiyi açıyorum. 2016 yılında sergimizi ulusal ressamlarla açtık, 2017 yılında ise Ödemiş'te ilk kez uluslararası bir sergi açtım. Bu Ekim Geçidi'nde toplamda 16 sanatçımız olacak. 10 tanesi Ödemiş'ten, iki tanesi İzmir'den, iki tanesi de Mersin'den katılacak. Öte yandan bu sergide Gülsün Erbil’in resmi de olacak" dedi.

"Heyecanla açılışı bekliyorum"

Tok, "Çok sayıda ressamdan bu yılki sergime katılabilmek adına talep aldım ancak koronavirüs dolayısıyla katılımcı ressam sayısını sınırlı tutmak zorunda kaldım. Daha önce 40 ressamla Ekim Geçidi Sergisi'ni düzenlemiştik ancak bu yıl koronavirüs nedeniyle sayımız sınırlandı. Biraz üzgünüm ama geleneksel olarak sürdürdüğümüz Ekim Geçidi Sergisi'ni bu yıl yine devam ettirdiğimiz için de mutluyum. Başta proje sahibimiz Gülsün Erbil'e, Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş'e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy'a ve üyesi bulunduğum Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği'ne çok teşekkür ediyorum. Heyecanla açılışı bekliyorum" şeklinde konuştu.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak