Advert
Advert

Çok sevdiği fotoğrafını paylaşamadan şehit oldu

Çok sevdiği fotoğrafını paylaşamadan şehit oldu
Çok sevdiği fotoğrafını paylaşamadan şehit oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 815 kez okundu.

Van'da keşif uçağının Artos Dağı'na çarparak düşmesi sonucu şehit olan yedi emniyet mensubundan Komiser Yardımcısı Semih Güzelay'ın ailesi, evlatlarının gururunu taşıyor. Başarılı eğitim hayatında tekvando ile de ilgilenen şehit Semih Güzelay, Türkiye'deki yarışmaların yanında 2007'de, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda 37 kiloda birinciliği elde etti.

Sporla bağını koparmayan Güzelay, elektronik haberleşme mühendisliği bölümünü kazanmasına rağmen o dönem tercihini Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden yana kullandı. Öğrencilik yıllarında kısa film yarışmasında üçüncülük de elde eden Güzelay, üniversite 3. sınıfta okurken Polis Akademisi'ne geçti. Dört yıl önce akademiden mezun olan Güzelay, emniyet teşkilatında komiser yardımcısı olarak görevini sürdürdü. Güzelay, Van'da keşif uçağının Artos Dağı'na çarparak düşmesi sonucu 15 Temmuz'da şehit oldu.

"Bize birçok kez gurur yaşattı"

Baba Mustafa Güzelay, yaptığı açıklamada şehit oğlunun başarılı ve lider karakterli olduğunu ifade ederek, "Oğlumun çok merhametli, dürüst, saygılı yaptığı her işi başarıyla sonuçlandıran bir karakteri vardı. Küçük yaşta başladığı spora adeta aşıktı. Hem antrenman hem de müsabakaları asla kaçırmazdık. Türkiye'nin her yerine oğlumla birlikte gittik ve çok sayıda derece başarısı gösterdi. Bize birçok kez gurur yaşattı. Her alanda başarılı oldu" dedi.

Şehit olduğu uçağın önünde fotoğraf çekildi

Oğluyla son telefon görüşmelerini de anlatan baba Mustafa Güzelay, "O gün sabah aradı. Saat 10.30 gibi. 'Baba, çok çılgın bir şey yaptım' dedi. 'Ne yaptın?' diye sordum. Çok sevdiği Harley Davidson motosikleti arkadaşından almış. 'Uçuş yapacağımız uçağın yanına gittim. Önünde çok güzel fotoğraf çekildim. Onu paylaşmak istiyorum fakat paylaşamıyorum, yasak' dedi. 'Ne zaman eve dönersin?' dediğimde 'Bu uçuş tamamlandıktan sonra inşallah eve döneceğim' dedi."

"Beni çok duygulandırdı"

Öte yandan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un talimatı doğrultusunda şehit Komiser Yardımcısı Semih Güzelay''ın fotoğrafı, belediye araçlarına asıldı. Bunu gören şehit babası, çok duygulandığını belirterek, "Evladımın acısı ilk günkü gibi. Bu süreçte bizi hiçbir şekilde yalnız bırakmayan Torbalı Belediyesi'ne çok teşekkür ederim. Oğlumun fotoğrafını belediyemizin araçlarında görmek, beni çok duygulandırdı" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
Önce köpeğe, sonra duvara çarptı
"Bir hafta daha tezgah açmazsa çoğu borçlarını ödeyemez"