Advert
Advert

Sahte içki ölümleri için komisyon kuruldu

Sahte içki ölümleri için  komisyon kuruldu
Sahte içki ölümleri için  komisyon kuruldu Küçük Menderes
test Bu içerik 412 kez okundu.

Ödemiş ve Beydağ da dahil olmak üzere İzmir, İstanbul, Mersin, Aydın, Muğla, Kırıkkale, Trabzon, Tekirdağ, Zonguldak ve Kırklareli'nde 9 Ekim'den bu yana sahte içki zehirlenmesi şüphesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 69'a yükseldi. Türkiye'de art arda meydana gelen sahte içki kaynaklı ölüm haberlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi harekete geçti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla kurulan heyette CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Mahir Polat, Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yer aldı.

Sahte içkiye bağlı ölümleri ve sahte içkinin boyutlarını araştıran heyet, Türkiye'de ölümlerin yaşandığı şehirleri ziyaret etti. Heyet, sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerini ve kalıcı sağlık sorunu yaşayan kişileri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kapsamlı rapor hazırlanacak

Şu ana kadar Kırıkkale ve İzmir'de görüşmeler yapan heyet, önümüzdeki günlerde sahte içki zehirlenmelerinin yaşandığı tüm illere giderek kapsamlı bir rapor çalışması yapacak. Heyet, yapacağı çalışmada sahte içki üretim ve tüketiminin ekonomik, mali, hukuki, sağlık, sosyal ve siyasi boyutunu araştıracak.

Özcan Çetin

 

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak