Advert
Advert

"Yöremizin ortak kültürünün yaşatılması hedefleniyor"

Küçük Menderes
test Bu içerik 309 kez okundu.

Develere olan tutkusu ile bilinen ve uzun yıllardır deve yetiştiriciliği yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, deveciliğin önemli merkezlerinden Ödemiş'e gelerek Belediye Başkanı Mehmet Eriş ile buluştu.

 

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir olarak 14 Mart 2020 tarihli sayısında ekibimiz ve yazarımız Adnan Saygılıer ile birlikte ziyaret edip sayfalarımızda ve ekranlarımızda yer verdiğimiz Türkiye'nin en büyük deve çiftliği unvanına sahip olan İncirliova'daki çiftliğin de sahibi olan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Anadolu Kültürü ve Devecilik Müzesi ile ilgili Eriş ile görüş alışverişinde ve değerlendirmelerde bulundu.

 

Tarihi dokular değerlendirildi

 

Konu hakkında bilgi veren Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Kaya ve değerli konuklarımıza nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Anadolu Kültürü ve Devecilik Müzesi ile yöremizin ortak tarihi ve kültürünün yaşatılmasını hedefleyen Aytekin Başkanımızla kentimizdeki tarihi dokunun korunması ve yarınlara aktarılması için sürdürdüğümüz çalışmalarla ilgili değerlendirmeler yaptık" ifadelerini kullandı.

 

Özcan Çetin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak