Advert
Advert

5. ve 9. sınıflara ders zili 2 Kasım'da çalacak

5. ve 9. sınıflara ders zili  2 Kasım'da çalacak
5. ve 9. sınıflara ders zili  2 Kasım'da çalacak Küçük Menderes
test Bu içerik 428 kez okundu.

Geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısının ardından kamuoyu karşısına çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. ve 9. sınıf öğrencilerinin 2 Kasım Pazartesi gününden itibaren yüz yüze eğitime başlayacağını ifade etti. Okul öncesi, birinci sınıf öğrencileri, meslek lisesi öğrencileri, ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile 8 ve 12. sınıfların da yüz yüze eğitime başladığı koronavirüs döneminde 2 Kasım'da 5. ve 9. sınıf öğrencileri için de ders zili çalacak.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yüz yüze eğitime geçiş planlamasının üçüncü aşamasında olduklarını kaydetti. Dört ve beşinci aşamalarda ortaokul 6 ve 7. sınıf öğrencileri ile lise 10 ve 11. sınıf öğrencileri bulunuyor.

21 Eylül'de okul öncesi ve birinci sınıf öğrencileri eğitime başlamıştı. 5 Ekim'de uygulamalı meslek lisesi öğrencileri için ders zili çalmıştı. 12 Ekim'de ilkokul 2, 3, 4, ortaokul 8. sınıf öğrencileri ile lise 12. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. 2 Kasım'da ise 5 ila 9. sınıf öğrencileri koronavirüs önlemleri kapsamında yüz yüze eğitime başlayacak.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor