Advert
Advert

Yolüstü halkı isyan etti

Yolüstü halkı isyan etti
Yolüstü halkı isyan etti Küçük Menderes
test Bu içerik 2898 kez okundu.

Ödemiş-Kaymakçı yolu üzerinde bulunan Yolüstü Mahallesi'nde ikamet eden vatandaşlar zor günler yaşıyor. Yolda geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen bir trafik kazasının ardından mahallenin girişinin trafiğe kapatılması üzerine vatandaş isyan etti. Vatandaşlar; Karayolları Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi'ne şikayetlerini dile getirebilmek adına imza toplamaya başladı.

Mahallenin Ödemiş istikameti girişinden Karayolları Genel Müdürlüğü'nün koyduğu levhayla trafiğe kapatıldığı ve sadece Kaymakçı istikametine giden tarafının açık olduğunu ifade eden mahalle sakinleri şunları söyledi: "Yaklaşık 15 gündür yolumuz, levha ile trafiğe kapatıldı. Ödemiş'ten gelen dolmuşlar, Çınar mevkii dediğimiz alanda insanları bırakıyor ve mahalle sakinlerimiz yaklaşık bir kilometre yürümek zorunda kalıyor. Çocuklarımız okula başladı ve servis araçları da çocuklarımızı yol kenarına bırakmak zorunda kalıyor.

Burası, çok hız yapılan bir yol ve karşıdan karşıya geçmek de çok tehlikeli. Hastamız olsa ya da acil bir şey olsa şahsi araçlarımızla Ödemiş istikametine çıkamıyoruz. Bu sorunun bir an önce giderilmesi için sesimizi tüm yetkililerin duymasını istiyoruz. Buraya kavşak yapılarak sorun giderilebilirken vatandaşı zor durumda bırakıyorlar. Yolüstü Mahallesi'ne kimse uğramaz oldu. Esnafımızın kazançları da düştü. Her bakımdan mağduruz."

Ece Köseoğlu 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış