Advert
Advert

Torbalılı bisikletçilerden hayat kurtaran uyarı

Torbalılı bisikletçilerden hayat kurtaran uyarı
Torbalılı bisikletçilerden hayat kurtaran uyarı Küçük Menderes
test Bu içerik 167 kez okundu.

Araç sürücülerinin trafikte ilerleyen bisiklet sürücülerine yönelik bir anlık dikkatsizliği facialara davetiye çıkartıyor. Genellikle yolun sağından emniyet şeridinde ilerleyen bisikletlileri fark etmeyerek şeritlerinin dışına çıkan araç sürücülerinin sebebiyet verdiği trafik kazalarının bilançosu ağır oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcusu olan 32 yaşındaki Zeynep Aslan, bisikleti ile antrenman yaptığı sırada tali yoldan çıkan bir kamyonun altında kalarak feci şekilde can verdi. Bisikletin kullanım oranındaki artışa bağlı olarak araç sürücüleri ve bisikletlilerin karıştığı trafik kazalarına dikkat çekmek amacıyla Keyf-i Pedal Torbalı Bisiklet Grubu üyeleri, el ilanları hazırladı.

El ilanında "Bisikletliyi fark et, bisikletin üzerinde insan var, kaportamız bedenimiz" mesajı verildi. Keyf-i Pedal Torbalı Bisiklet Grubu üyeleri, hazırladıkları el ilanlarını İzmir-Aydın Karayolu üzerindeki trafik kontrol noktasında durdurulan araç sürücülerine verdi.

Zeynep Aslan'ı andılar

Grubun kurucuların olan İlknur Tunger, etkinliğin amacına değinerek, "Bildiğiniz üzere geçen hafta Çiğli'nin Kaklıç mevkiinde bisikletiyle antrenman yapan Karşıyaka sporcusu, ters şeritten gelen kamyonun çarpması sonucu feci şekilde can vermiştir. Bisiklet sporcusu arkadaşımız Zeynep Aslan'a Allah'tan rahmet, ailesine sabır diliyoruz.

Zeynep Aslan, sadece bir bisikletçi değil; 12 yaşında bir evladın annesi, bir babanın kızı, bir kardeşin ablasıydı. Son zamanlarda artan bisikletli ölümler, bizi derinden yaraladı. Sesimizi daha çok duyurmamız gerektiğinin farkına vardık. Torbalı'nın en kalabalık bisiklet grubu Keyf-i Pedal Torbalı olarak kazaları önlemek ve araçlar için görünmez olan bisikletliler için neler yapabileceğimizi düşündük ve harekete geçtik. İzmir-Aydın asfaltındaki trafik denetleme noktasında hayatını kaybeden bütün bisikletli arkadaşlarımız anısına 'Trafikte bisikletliler de var, fark et' mottosu ile hazırlamış olduğumuz bildirileri dağıttık" diyerek sözlerine noktaladı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak