Advert
Advert

Projenin durdurulmasına sert tepki

Projenin durdurulmasına sert tepki
Projenin durdurulmasına sert tepki Küçük Menderes
test Bu içerik 248 kez okundu.

Selçuk Belediyesi'nin geçtiğimiz hafta başlattığı "İşsiz Öğretmen Kalmasın, Çocuklarımız Eğitimden Eksik Kalmasın" projesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından durduruldu. Selçuk Belediyesi de bu gelişme üzerine bir açıklama yayınladı.

Projenin yapılma nedenin anlatıldığı ve durdurma kararına itirazın belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ataması yapılmayan 600 bin öğretmen var, 600 bin... Öğretmen olmak için canını dişine takıyorsun, yoklukla eğitim alıyorsun ve sonra vatana, millete hayırlı olmak için atanmayı bekliyorsun. Köy okulları kalktı. Öğrencilerin öğretmenlere ihtiyacı var, öğretmenlerin de mesleklerini icra etmeye...

"Durumu olmayan okumasın mı?"

Sadece Selçuk'ta sınava girecek 1000'e yakın öğrencimiz var. Eğitim; uzaktan, aksak, yarım yamalak bile değil. Neredeyse yok! Bu çocukların geleceğine bir nebze katkı sunalım diye bir proje geliştiriyoruz. Adını Eğitim-Hane koyuyoruz. Birebir ataması yapılmayan öğretmenlerimiz, evlerde eğitim verecek. Yüze yakın öğrenci müracaatımız var. Kurum açmıyoruz, tüm sistemdeki eğitim eşitsizliğini kaldırıyoruz. Maddi durumu iyi olan çocukla, maddi durumu iyi olmayan çocuğu eşitliyoruz. Maddi durumu iyi olan birçok ailenin yaptığı gibi özel ders sistemine geçiyoruz. Milli Eğitim kalkıp 'Hayır, olamaz' diyor. Bu nasıl bir çıkmaz? Bu memlekette maddi durumu iyi olan çocuklar mı başarılı olsun sadece? Maddi durumu kötü olanlar okumasın mı? Ataması yapılmayan öğretmenler para kazanmasın, mesleklerini icra etmesin mi? Sosyal yardımlar, yetişkinler için mi olsun sadece? Belediyeler kamu kurumu değil mi? Gelin çıkın bu işin içinden!!!"

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Ödemiş ve Kiraz'daki projeler 2021'de bitecek
Pazarlarda sadece gıda satılacak
Pazarlarda sadece gıda satılacak