Advert
Advert

Ödemiş Kent Konseyi yeni yerine taşındı

Ödemiş Kent Konseyi yeni yerine taşındı
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerine taşındı Küçük Menderes
test Bu içerik 296 kez okundu.

Ödemiş Kent Konseyi, Emmioğlu Mahallesi Otel Sokağı'nda uzun yıllardır faaliyet gösterdiği binanın Ödemiş Belediyesi tarafından İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne tahsis edilmesinin ardından yeni adresinde çalışmalarına devam ediyor. Emmioğlu Mahallesi Gençlik Caddesi No:19'da bulunan ve mülkiyeti Ödemiş Belediyesi'ne ait olan tarihi yapı, yeni dönemde Ödemiş Kent Konseyi’ne ev sahipliği yapacak.
 

"Yenilendiğini görmek mutluluk verici"

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, "Ödemiş Belediyesi tarafından İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne tahsis edilen eski binamızdan 14 Ekim Çarşamba günü taşındık. Bölgemizdeki dört ilçeye hizmet verecek olan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Bölge binasının yöremize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Daha önceden Çocuk Oyuncakları Sergi Evi olarak hizmet veren ve belediyemiz tarafından kullanımımıza sunulan yeni binamızın tarihi dokuyu muhafaza ederek yenilendiğini görmekten memnuniyet duyduk. Bu gibi yapılara sahip çıkılmasının değerlerimizi korumak, temsil etmek ve geleceğe taşımak açısından önemli olduğunu düşünüyorum. İçinde bulunduğu adada diğer tarihi binalarla beraber kentsel dokunun tamamlayıcısı olan bu binanın konseyimiz tarafından kullanılacak olmasını kent konseylerinin taşıdığı sorumluluk ve misyon açısından da anlamlı buluyorum.

 

Yeni binanın tahsis edilmesi ve taşınmamız konusunda bizden desteğini esirgemeyen ve gerekli kolaylaştırıcılığı sağlayan Ödemiş Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Bu tarihi binada konsey olarak kentimize katkı sağlayacak, güzelleştirecek işler ve fikirlerin üretileceği verimli bir gelecek ümidiyle yeni yerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Tüm öğretmenlerimize kutlu olsun"
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı
Başkan Halis'ten 24 Kasım mesajı