Advert
Advert

Gölcük'ün kirliliğine isyan ettiler

Gölcük'ün kirliliğine isyan ettiler
Gölcük'ün kirliliğine isyan ettiler Küçük Menderes
test Bu içerik 463 kez okundu.

Gölcük Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaş, yaklaşık 78 bin üyeye sahip Ödemişliler Grubu'nda mahallenin kirliliğine isyan etti.  Vatandaş, "Güzel Gölcük Gölü'nün bu şekilde kirletilmesini kim önleyecek? Yetkililerin bir an önce önlem alması gerekmez mi?" dedi.

Gruba üye olan diğer vatandaşlar da, "Ricayla kimse yola gelmez. Yeter ki yöneticiler 'Bunların oyu bize lazım olacak' demesin. Sadece Gölcük için değil, denizler ve şehirler de öyle.", "O zaman ceza keselim.", "Biz hep buradan kaybediyoruz.", "Gerçekten içler acısı. Gölün etrafı çöpten geçilmiyor. İnsanlarımızın daha duyarlı olması gerekmez mi? İnsanlar, kirlettikleri yere gene kendileri oturuyor. Acaba kendi kapısının önü veya evinin içini de böyle kirletiyorlar mı? Bu soruna yetkililer bir an önce çözüm bulmalı.",

"Keşke hep yetkililer aranmasa, insanları bilinçlendirmeye çalışsak.", "Gölcük'ün şu andaki en önemli katili, o otelin oraya yapılmasına izin verenler. Bakın, tarih sizi affetmeyecek. Demek ki gölün üzeri kullanılacak. Otele hayır diyelim. O otel ihtiyaç. Dağın eteğinde olsa daha geniş manzaralı olur. Gelin, kıyıdan ayrılın.", "Yetkililer ne yapsın ki? Gelenler çöplerini, yiyip içtiklerini, tüm pisliklerini, çocuk bezinden bira rakı şişelerine kadar aklınıza gelecek ne varsa oturdukları yerde bırakıp gidiyor. Ortalığa saçıyorlar. Yetkililer, herkesin başında nöbet tutamaz ki. Biz, halk olarak gittiğimiz her yere sahip çıkmak zorundayız. Sahip çıkarsak her yer tertemiz olur" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor