Advert
Advert

Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu

Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu Küçük Menderes
test Bu içerik 618 kez okundu.

TV9 İzmir'de 18 haftadır devam eden ve Genel Yayın Yönetmeni Sevcan Çiftçi Şad'ın sunduğu Süslü Mikrofon'un 17. bölümünde Çiftçi Şad, Cumartesi Pazarı'nda vatandaşlara, "Yarın seçim olsa kime oy verirsiniz?" sorusunu sordu.

 

O vatandaşlardan biri, Ödemiş kamuoyunda tartışma yarattı. AK Parti Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini yürüten Asuman Karakayaoğlu'nun kızının açıklamaları, gündem oldu. Karakayaoğlu'nun kızı, Çiftçi Şad'ın sorusunu, "Genel seçimde kime oy vereceğim konusunda kararsızım. Boş oy atabilirim. Annem duymasın. Annem, belediyede meclis üyesi ve hatta bir partide kadın kolları başkanı ama ben boş oy atardım herhalde" cümleleriyle yanıtladı.

 

"Savcılığa suç duyurusunda bulunduk”

 

Uzun yıllar Ödemiş'te yerel medya anlamında farklı işlere imza atmış Levent Çetinol, Facebook üzerinden yaptığı Doğruya Doğru adlı programında bu açıklamaların ardından AK Parti Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı Karakayaoğlu ile telefon bağlantısı yaptı. Karakayaoğlu, çok tepki çeken bu açıklamanın ardından şu açıklamalarda bulundu "Ödemiş Gündem isimli Facebook sayfasında hakkımda kötü bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Biz de hakkımızda yapılan bu ayrıştırıcı paylaşım hakkında ve yorumlara ilişkin olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bulunmuş olduğum konum üzerinden yorum yapılıyor. Ödemiş Gündem Facebook sayfası yöneticilerinin benimle şu ana kadar bir problemi yoktu."

 

"Susma hakkımı kullanıyorum çünkü..."

 

Çetinol, bu açıklamaların üzerine Karakayaoğlu'na "Bu, şahsi bir konu mu?" sorusunu yöneltti. Karakayaoğlu, "Bu konuda susma hakkımı kullanmak istiyorum" dedi. Telefon bağlantısının kopmasının ardından yayına yorum yapan Başkan Karakayaoğlu, şunları dile getirdi: "Levent Bey, iyi akşamlar. Telefon görüşmemiz kesilmişti. Ben, buradan devam etmek istiyorum. Susma hakkımı kullanıyorum çünkü konu hukuksal boyuta taşınmıştır. Beni destekleyen İzmir İl Kadın Kolları Başkanım Dilek Yıldız Büyükdağ'a, İlçe Başkanım Muhammed Şen ve yönetim kurulu üyelerine, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerime desteklerinden dolayı teşekkür ederim. İyi akşamlar dilerim."

 

"Bu paylaşımın AK Partili bir kişi

tarafından yapıldığına dair veriler var"

 

Öte yandan Çetinol, Doğruya Doğru programında Ödemiş Gündem isimli Facebook sayfasında TV9 İzmir'den alıntılanan görüntü karesinin üstüne yazılan, "Haydi bilin bakalım kızını inandıramayan bir başkan, Ödemiş'i nasıl inandırmış? Hangi mevkilere gelmiş? Pes doğrusu, yorum sizin" cümlelerini sert bir dille eleştirdi.

 

Çetinol, "Ben, mevcut olan profili inceledim. Profilde çoğunlukla benim çok yakından tanıdığım AK Partili arkadaşlar var. Bu paylaşımın AK Partili bir kişi tarafından yapıldığına dair veriler var. Öyle görünüyor. 'AK Parti Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı Asuman Karakayaoğlu'na dair bir kumpas mı kuruldu? Bu kumpasa dair veriler mi paylaşıldı?' Sorumuz bu. Sorumuza cevap arıyoruz. İnşallah bu, gerçek değildir" şeklinde konuştu. 

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor