Advert
Advert

Büyükşehir Belediyesi'nden dokuz ilçeye otobüs hibesi

Büyükşehir Belediyesi'nden dokuz ilçeye otobüs hibesi
Büyükşehir Belediyesi'nden dokuz ilçeye otobüs hibesi Küçük Menderes
test Bu içerik 721 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin dokuz farklı ilçesinden gelen otobüs talebine olumlu yanıt verdi. Belediye; Malatya'nın Arapkir ile Arguvan, Balıkesir'in Edremit, Kahramanmaraş'ın Nurhak, Tunceli'nin Ovacık ve Pertek, Giresun'un Piraziz, Kütahya'nın Simav ve Konya'nın Tuzlukçu ilçelerine birer otobüs hibe etti.

ESHOT Genel Müdürlüğü'nün Gediz Atölyesi’nde bakımları yapılarak yenilenen araçların teslimi için tören düzenlendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin Ekim ayı son meclis birleşimi öncesi Kültürpark'ta düzenlenen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arapkir Belediyesi’ni temsilen Abdullah Demirel, Edremit Belediyesi'ni temsilen Engin Keskin'in yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nin CHP Grup Başkan Vekili Nilay Kökkılınç, AK Parti Grup Başkan Vekili Özgür Hızal, İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kemal Sevinç, MHP Grup Başkan Vekili Selahattin Şahin, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve meclis üyeleri katıldı.

"Parti farkı gözetmeksizin

bu tür katkıları yapacağız"
 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, programda dayanışmanın önemine dikkat çekti. Özuslu, "Bu, aslında bizim dayanışma duygumuzun, bizde var olanların değerlendirilerek ihtiyacı olanlara verilmesi ve onların da işinin görülmesinin aracıdır. Anadolu kültüründe olan yardımlaşma ve destekleme duygularının bir tezahürüdür. Sevindirici bir tören yaptık. Hepsine kazasız belasız yolculuklar temenni ediyorum. Kendi ilçelerindeki vatandaşlarına hizmet etsinler. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak parti farkı gözetmeksizin bu tür katkıları yapacağız" dedi.
 
 Tuzlukçu Belediyesi'ne özel tasarım
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tuzlukçu Belediyesi'ne hibe ettiği aracı, kütüphane ve kreşe dönüştürdü. Tuzlukçu Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, ilçenin 15 mahallesi bulunduğunu söyledi. Akbuğa, "Mahalleye dönüşen yerlerde okuma oranları oldukça düşük. Yaptığımız araştırmalarda çocukların kreş eğitimi de alamadıklarını belirledik. 15 mahalleye 15 kütüphane açma şansımız yok. Onların hepsine öğretmen gönderme şansımız yok. O nedenle bir araçla hem kreş hem kütüphane görevi üstlenecek bu araç sayesinde sorunu çözüme kavuşturmayı planladık. Çocuklarımızın özlemlerini gidermek, onları okuyan bir nesil haline getirmek istedik. Bu, gerçekten bizim için çok önemliydi. Tunç Başkan'a ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu projenin tüm belediyelere örnek olmasını diliyorum" diye konuştu.

 

Arguvan'ın aracını Eriş verdi

 

Törende Özuslu ve siyasi partilerin grup başkan vekilleri, belediye başkanlarına araçların anahtarlarını teslim etti. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş de Malatya'nın Arguvan Belediyesi'ne hibe edilen aracı Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş'a teslim etti. Başkan Eriş, "İzmir Büyükşehir Belediyemizin yurdumuzun dört bir yanındaki il ve ilçe belediyelerine armağan ettiği otobüs ve midibüslerin dağıtımını gerçekleştirdik. Arguvan Belediyemizin aracını da Belediye Başkanımız Sn. Mehmet Kızıldaş'a teslim ettim. Tüm Arguvanlılara sevgi ve selamlarımızı sunuyoruz, hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, daha önce de Çanakkale'ye bağlı Bayramiç ile Balıkesir'in Gömeç ilçelerine birer otobüs hibe etmişti.

 

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor