Advert
Advert

Başkan Savuran’dan anlamlı Muhtarlar Günü mesajı

Başkan Savuran’dan anlamlı Muhtarlar Günü mesajı
Başkan Savuran’dan anlamlı Muhtarlar Günü mesajı Küçük Menderes
test Bu içerik 319 kez okundu.

Ödemiş Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda İnönü Mahallesi Muhtarı Nihat Savuran, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında sadece Küçük Menderes Gazetesi'ne özel 99 mahalle muhtarına mesaj iletti.

Savuran'ın mesajı şöyle: "Değerli muhtarlarımız, bu yıl altıncısını kutladığımız 19 Ekim Muhtarlar Günü, tüm muhtarlarımıza kutlu olsun. Günümüz kapsamında muhtarlarımıza bazı tavsiyelerim olacak. Ülke, millet menfaatini ön planda tutun. Önemli konularda müdahil olun. Sır saklayan kişi olun çünkü siz, devletin uçbeylerisiniz. Siyasi düşüncelerinizi bir kenara bırakın ama düşüncelerinizden de asla vazgeçmeyin, içinizde saklayın, yeri geldiğinde de kullanın. Size inanan insanları asla mahcup etmeyin. Mahallenize hizmeti eşit sunmaya çalışın.

"Halktan kopuk olmayın"

Başkalarının sözlerini dinleyin ama kafanızda doğruları bulun ve ona göre hareket edin. Duygusallığa yer vermeyin. Halktan kopuk olmayın. Sorunlarınızı aktaracağınız yerlere çift belge ile imza karşılığı verin ve dosya tutun. Muhtarlık çalışma saatinizi kendiniz ayarlayın; insanların size gelebileceği, sizi görebileceği çalışma saatleri ayarlayın. Belirttiğiniz saatler dışında kalan zamanlarınızı hizmette istişare edebileceğiniz kurumlarla ayarlayın. Mahalle halkınızdan size kendi ile ilgili özel konular anlatan olur. Sakın bu konuları başkalarıyla paylaşmayın. Türkiye'deki 50 binin üzerindeki muhtarımızın gününü bir kez daha bu vesileyle kutluyorum. Hayırlı uğurlu olsun."

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor