Advert
Advert

En düşük destek 2000 lira olacak

En düşük destek 2000 lira olacak
En düşük destek 2000 lira olacak Küçük Menderes
test Bu içerik 1000 kez okundu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere tarımsal destek ödemeleri için müjdeli bir haber verdi.  Düzenleme yapıldığını belirten Pakdemirli, bundan sonra ödemelerin en az 2000 lira olacağını söyledi.

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirliİzmir'de "Tarım Ormanının Geleceği Zirvesi" programında yaptığı konuşmada tarımsal desteklere ilişkin, "2000 liranın altında destek almayacak kimse kalmayacak şeklinde bir düzenleme yaptık. İlk sene 2000 liranın altında destek alanları bir sonraki yılın bütçesinden 2000 liraya tamamlanacak şekilde formülize ettik" dedi.

 

32 desteğin kapsamı genişletildi

 

Tarım sektörünün tüm çeyreklerde büyüme gösterdiğini ifade eden Pakdemirli, üreticiye 12 yeni destek başlattıklarını, 32 desteğin de kapsamını genişlettiklerini söyleyerek, "Tarım ürünlerinde 18 yılda toplam 73 milyar dolar dış ticaret fazlası var" ifadelerini kullandı. Pakdemirli, uygulamaya alınan Dijital Tarım Pazarı'nın 5.5 ayda üye sayısının 62 bine, toplam cirosunun da 120 milyon liraya ulaştığını söyleyip ekonomik yatırımlar kapsamında 11 bin 552 projeye 3.1 milyar lira hibe verdiklerini ve yaklaşık 100 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade etti.

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foseptik sorununa çözüm bekliyor
Foseptik sorununa çözüm bekliyor
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu