Advert
Advert

Kadın çiftçiler unutulmadı

Kadın çiftçiler unutulmadı
Kadın çiftçiler unutulmadı Küçük Menderes
test Bu içerik 248 kez okundu.

15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü, tarımın önemli merkezlerinden Küçük Menderes Havzası'nda da unutulmadı. Havzadaki belediye başkanları, paylaştıkları mesajlarla kadın çiftçilerin gününü kutladı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Yazın sıcağında, kışın soğuğunda bereketli elleriyle, alın teriyle toprağa hayat veren kadınlarımızın emekleri ve gayretleri için sonsuz teşekkürlerimizle…  15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kutlu olsun" derken Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ise tarlada çalışan kadınlarla olan bir fotoğrafını koyarak, "Türkiye'nin geleceğini çiftçimiz inşa edecek" sözünü paylaştı.

Bir çiçek serasını ziyaretinde buradaki kadın üreticilerle bir araya geldiği fotoğrafı ile, "Toprağı alın terleriyle işleyen ve bereket katan kadınlarımızın Dünya Kadın Çiftçiler Günü kutlu olsun" diyen Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen'in yanı sıra Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel de, "Kadın üretkendir. Kadın topraktır. Kadın berekettir. İşte bu yüzden Toprak Ana'dır. 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

Özcan Çetin

 

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı