Advert
Advert

Özel Dünya Koleji hız kesmiyor

Özel Dünya Koleji hız kesmiyor
Özel Dünya Koleji hız kesmiyor Küçük Menderes
test Bu içerik 1710 kez okundu.

Küçük Menderes Havzası'nda eğitim öğretim faaliyetleri ile bölge eğitimine katkıda bulunmaya devam eden Dünya Koleji Anadolu ve Fen Lisesi, yeni dönem sürecinde de yenilikçi yaklaşımları, ulusal ve uluslararası vizyonu ile online ve yüz yüze eğitim öğretim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Okul Müdürü İlkay Kaymak, "Lise hayatı, bir öğrencinin hem akademik ve kişisel gelişimini kaliteli bir şekilde ilerletmesi hem de hayata atılma öncesindeki en önemli donanımlarını biriktirmesi gereken bir dönemdir. Burada önemli olan, üniversite sınavına hazırlık süreci ile birlikte öğrencinin akademik ve bireysel portföyünün tamamlanmasıdır.

Özel Dünya Koleji Anadolu ve Fen Lisesi; yabancı dil eğitimi, ulusal ve uluslararası projeleri, akademik gelişim ve bireysel takip sistemi, spor ve sanat alanında yapılan yönlendirmeler, meslek seçimi konusunda farkındalık yaratma hedefleri ile programını oluşturmuştur.

Yabancı dil alanında çalışmalar

Okulumuz sisteminde en önem verdiğimiz alanlardan biri olan öğrencilerimizin bireysel akademik ve motivasyon takipleri, koçluk programı ve rehberlik birimimiz ile birlikte yürütülmektedir. Bunun yanı sıra yabancı dil alanında MUN (Birleşmiş Milletler Simülasyon Programı), yurt dışı öğrenci değişim programı, TÜBİTAK projeleri, uluslararası CARIBOU, TOEFL, GOETHE, URFODU, WATERLOO sınav hazırlıkları ve LEGO-ROBOTICS çalışmaları, pandemi sürecinde de olunsa online olarak devam etmektedir. Yeni dönem online ve yüz yüze eğitim sürecindeki en önemli faktör, öğrencilerin motivasyonlarını ve dinamiklerini canlı tutmaktır.

"Hem bölgesine hem ülkesine faydalı bireyler"

Okul olarak hem bölgesine hem ülkesine faydalı bireyler yetiştirmek, öğrencilerimizi global bir vizyonla mezun ederek hayatın içine akranlarından önde göndermek en büyük hedefimizdir. Eğitmen kadromuz ve tüm personelimiz ile bölgemize verdiğimiz eğitim-öğretim hizmeti ve başarılarımız, bizim en büyük gururumuz ve motivasyon kaynağımızdır" şeklinde konuşarak okul program ve hedefleri ile ilgili bilgiler verdi.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı