Advert
Advert

Ödemiş'te yüz yüze eğitime dezenfeksiyon desteği

Ödemiş'te yüz yüze eğitime dezenfeksiyon desteği
Ödemiş'te yüz yüze eğitime dezenfeksiyon desteği Küçük Menderes
test Bu içerik 313 kez okundu.

Koronavirüs salgınıyla mücadele önlemlerini sürdüren Ödemiş Belediyesi, yeniden sınıflarına kavuşan öğrenci ve öğretmenler için okulları dezenfekte ediyor. İnsan sağlığına ve doğaya dost ürünlerle sınıfları, merdivenleri, koridorları ve ortak kullanım alanlarını dezenfekte eden Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, belirli aralıklarla çalışmalarını sürdürecek.

 

"Okullarımızın yanında olacağız"

 

Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerinin ardından okullarına kavuşan ilkokul öğrencilerine, 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerine ve öğretmenlere başarılar dileyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, yüz yüze eğitime başlayan okullara dezenfeksiyon desteği verdiklerini belirtti.

 

Başkan Eriş, "Koronavirüs ile mücadele önlemlerimizi sürdürüyoruz. Yıl başından bu yana okulların ortak kullanım alanında gerçekleştirdiğimiz dezenfeksiyon ve yıkama çalışmalarının yanı sıra sınav dönemlerinde de sınav merkezlerini dezenfekte etmiştik. Şimdi de yeniden başlayan yüz yüze eğitim için çocuklarımıza ve öğretmen arkadaşlarımıza sağlıklı bir ortam sunmak için sınıflarımızı, ortak kullanım alanlarını periyodik olarak dezenfekte ediyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte okullarımızın bu süreçte yanında olmaya devam edeceğiz.

 

"Geleceğimiz için önce sağlık"

 

Geleceğimiz için 'Önce sağlık' diyoruz. Dezenfeksiyon işlemlerimiz, salgın sürecinden bu yana kentimizdeki kamu kurumları, okullar, camiler, kahvehaneler, lokantalar, berber ve kuaför salonları, internet ve oyun salonları gibi hemşehrilerimizin ortak kullandığı alanlarda devam etti. Her hafta pazar yerlerinde dezenfektan noktalarımızı kuruyoruz. Toplu taşıma araçları da dezenfekte ediliyor. Bundan sonra da tedbirlere uygun şekilde çalışmalarımız sürecek. Vatandaşlarımızın da koronavirüs riskine karşı kişisel önlemlerini eksiksiz uygulamaları, hepimizin sağlığı için çok önemli" şeklinde konuştu.

 

Özcan Çetin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgi'de levha çalışmaları
Birgi'de levha çalışmaları
"Bizim şu durumda tasarruf yapabileceğimiz hiçbir şey yok"