Advert
Advert

Hayvan damında yaşam mücadelesi

Hayvan damında yaşam mücadelesi
Hayvan damında yaşam mücadelesi Küçük Menderes
test Bu içerik 1336 kez okundu.

Ekonomik açıdan sorun yaşayan ailelerde bireylerin çalışamayacak kadar hasta olmalarıyla bütün düzenleri yıkılıyor. Zor şartlar altına yaşam mücadelesi veren kişilerin sıkıntılı günlerinin üstesinden gelmeleri amacıyla devlet kurumları ve hayırseverler, dayanışma örneği göstererek ailelere yardım ediyor. Yüzde 40 engelli raporu bulunan Torbalılı Yavuz Ekenoğlu ise kendisine kalacak yer konusunda yapılacak yardımı bekliyor.

Yardım bekliyor

Sağlık sorunları olan ve yüzde 40 engelli raporu bulunan Yavuz Ekenoğlu, yaklaşık beş aydır kalacak yer bulamadığı için ailesine ait olan üç tarafı kapalı, üzerinde kiremit çatısı bulunan ve daha önce hayvan damı olarak kullanılan yerde yaşamaya başladı. Akşamları ısınmak için ateş yakan Ekenoğlu, içerisi çöp ve odunlarla dolu alanda yaşam mücadelesi veriyor.

Kendine uzanacak yardım elini bekleyen Ekenoğlu,  "Aylardır barakadan bozma bu yerde yaşıyorum. Havaların soğumasıyla burası, iyice kalınmaz bir yer oldu. Arazi aileme ait. Tek isteğim, bu alana başımı sokacağım bir oda yapılması" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Foseptik sorununa çözüm bekliyor
Foseptik sorununa çözüm bekliyor
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu
Karakayaoğlu, Çetinol'a konuştu