Advert
Advert

Çadırda kalan ailelere yardım eli uzandı

Çadırda kalan ailelere yardım eli uzandı
Çadırda kalan ailelere yardım eli uzandı Küçük Menderes
test Bu içerik 389 kez okundu.

Merkezi İzmir'de bulunan İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği tarafından "Bir Paket Mutluluk" organizasyonları çerçevesinde Selçuk ilçesinde çadırlarda zor koşullarda yaşam mücadelesi veren ailelere market alışveriş Kartı, çocuklara ise oyuncak dağıtımı yapıldı.

 

İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği, Bir Paket Mutluluk organizasyonları çerçevesinde çadırlarının mühürlenmesi ile de daha önceden gündeme gelen Belevi Mahallesi'nde yaşam mücadelesi veren ailelere 100 TL değerinde market alışveriş kartı, çocuklara ise oyuncak dağıtımı gerçekleştirdi. Yardım programına Bir Paket Mutluluk Organizasyonu Koordinatörü Kübra Dora Yıldız, İyilik İçin Uluslararası İnsani Yardım Derneği Başkanı Bünyamin Ertekin, dernek yönetim kurulu üyeleri Erkan Karagöz, Ahmet Patır ve gönüllüler katıldı.
 

Çocuklar da unutulmadı

 

Başkan Bünyamin Ertekin, "Kardeşlerimizin yardım çığlıklarına kayıtsız kalmamak adına buradayız. Burada büyük şehirlerde hasır ve şemsiye yaparak geçimini sağlama mücadelesi veren ancak maddi yetersizliklerden dolayı geçinemeyip bu bölgede çadırlarda yaşamak zorunda kalan kardeşlerimizin misafiriyiz. Yarım elma gönül alma kavlinden insani yardım malzemeleri satın alabilecekleri alışveriş kartlarını kendilerine hediye ediyoruz. Ayrıca çocuklarımız için de eli boş gelmedik, yüzlerini bir nebze de olsa güldürmek için oyuncaklar dağıttık.

 

Servis sorunu vurgusu

 

Duyarlı vatandaşlarımızın yaklaşmakta olan kış mevsimi öncesi çadırlarda yaşayan kardeşlerimiz için battaniye ve yakacak malzeme yardımında bulunmalarını istiyoruz. Ayrıca burada okul çağına gelmiş 12 yavrumuz var. En yakın okul ise yaklaşık altı kilometre mesafede. Servis için ailelerin gücü yok. Servis temin edilmesi noktasında destek talep ediyorum" dedi.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Yıkılan duvar maddi hasara sebep oldu
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı
Ödemişliler fener alayı ile Cumhuriyet coşkusu yaşadı