Advert
Advert

Bit pazarına korona engeli

Bit pazarına korona engeli
Bit pazarına korona engeli Küçük Menderes
test Bu içerik 195 kez okundu.

Bit pazarı, Torbalı'da salı ve perşembe günleri olmak üzere haftada iki gün kuruluyor. Pazarın tezgahlarında yer alan ürünlerin çeşitliliği, bit pazarına ilk defa gelenleri şaşırtıyor. Tezgahlarda yüzme ekipmanlarından gelinliğe kadar her şey satışa sunuluyor. Pazarda ağırlıklı yer alan ürünler ise ikinci el kıyafetlerden oluşuyor. İkinci el kıyafet ve ayakkabıların fiyatı da 5 liradan başlayarak 50 liraya kadar çıkıyor.

Torbalı'da yıllardır perşembe pazarının bir bölümünde bit pazarı kuruluyordu. Pazardan özellikle maddi durumu iyi olmayan insanlar alışveriş yapıyor. Her hafta düzenli olarak semt pazarına kurulan bit pazarı, koronavirüs engeline takıldı.

Çöpe atılan kıyafetler satılmış

İzmir genelindeki bütün ilçelerde koronavirüs tedbirleri doğrultusunda bit pazarlarının kurulması yasaklandı. Zabıta ekipleri de ilçede kurulan bit pazarında satılan eşyaları mercek altına aldı. Zabıta ekiplerinin yaptıkları incelemelerde satılan ikinci el ürünlerin hijyen standartlarına uymadığı ve koronavirüs tehlikesi taşıdığı belirlendi. Bazı tezgahlarda satılan eşyaların ise çöplerden alındığının saptanmasıyla ilçede iki gün kurulan bit pazarının satışları geçici süreliğine duruldu. Koronavirüs salgını ile mücadele doğrultusunda kaldırılan bit pazarının virüs tehlikesinin geçmesiyle yeniden kurulacağı belirtildi.

Pazarın kurulduğu alanların giriş çıkışları, zabıta ekiplerinin araçlarıyla kapatılırken İzmir'in diğer ilçelerindeki semt pazarlarının kapanmasıyla Torbalı'da tezgah açan bit pazarına satış için gelenlerin sayısının arttığı gözlemlenmişti. Bit pazarında satış yapan isimlerden olan Ahmet Güneş, "İkinci el eşyaların satışını yaptığımız pazarımız kapatıldı. Onlarca bit pazarı esnafı, yeniden tezgah açacakları günü merakla bekliyor" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak