Advert
Advert

Yüz yüze eğitim bugün başlıyor

Yüz yüze eğitim bugün başlıyor
Yüz yüze eğitim bugün başlıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 273 kez okundu.

Okul öncesi, ilkokul ve meslek liselerinin yüz yüze eğitime geçmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında bugün yüz yüze eğitime geçecek sınıfları açıkladı. Buna göre, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf ile ortaokul 8. sınıflarda haftada iki gün, toplam 12 ders saati, imam hatip ortaokullarında ise haftada iki gün, toplam 14 ders saati olmak üzere yüz yüze eğitim uygulanacak. İlkokul ve ortaokullarda Türkçe, hayat bilgisi, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, yabancı dil dersleri yüz yüze eğitim yoluyla yapılacak.

 

Öte yandan lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıflarda ise haftada iki gün toplam 16 ders saati yapılacak. Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak. Ayrıca ilkokullarda ve ortaokul 8. sınıflarda valilik kararıyla cumartesi günleri de okullarda yüz yüze eğitim faaliyetleri gerçekleştirilebilecek.

 

Köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde il hıfzıssıhha kurullarının il/ilçe milli eğitim müdürlükleriyle iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda derslerin tamamı, yüz yüze eğitim yoluyla işlenecek. Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokulların tamamında da dersler yüz yüze eğitimle verilecek.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak