Advert
Advert

Ödemiş Kent Konseyi'nden Kadın Yaşam Merkezi açıklaması

Ödemiş Kent Konseyi'nden Kadın Yaşam Merkezi açıklaması
Ödemiş Kent Konseyi'nden Kadın Yaşam Merkezi açıklaması Küçük Menderes
test Bu içerik 530 kez okundu.

Ödemiş Kent Konseyi (ÖKK), geçtiğimiz hafta pazartesi günü gerçekleştirilen Ödemiş Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda görüşülen Ödemiş Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi'nin isminin Türkan Saylan konulması hususunda mecliste gerçekleşen tartışmaların ardından basın açıklaması yaptı.

 

"Komisyonda görüşülecek olmasını sevinçle karşılıyoruz"

 

Açıklama şöyle: "Ödemiş Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin önerisiyle yürütme kurulumuz tarafından Kadın Yaşam Merkezi'nin adının Türkan Saylan Kadın Yaşam Merkezi olarak tanımlanması amacıyla Ödemiş Belediye Meclisi'ne gönderdiğimiz öneri kararının komisyonda görüşülecek olmasını sevinçle karşılıyoruz. Bununla beraber Türkan Saylan isminin gündeme gelmesi, Belediye Meclisi'nde başka isim arayışlarına da sebebiyet vermiştir. Yaygın olarak Türkan Saylan ile beraber Zübeyde Hanım ve Ümmü Türe ismi kamuoyunda konuşulmaktadır. Ayrıca bu konuyla ilgili anket düzenlenmiştir. Takdir, ilçemizin seçilmiş temsilcilerinindir.

 

Farklı siyasi partilerin temsilcilerinin Türkan Saylan, Ümmü Türe ve Zübeyde Hanım isimlerini gündeme getirmesi; milli ve bölgesel değerlerimizin hatırlanması, yaşatılması açısından çok önemlidir. Ödemiş Kent Konseyi olarak her konuda olduğu gibi bu konuda da kentin güzelliği, iyiliği, birliği ve beraberliğini savunduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Bu vesileyle bugün gündeme gelen isimlerin daha önce Ödemiş Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisimizde belirlediğimiz, bölgemizin ve ülkemizin değerli isimlerinin bulunduğu listede olduklarını hatırlatmak istiyoruz."

 

"Halkın temsilcilerinin takdirini bekleyeceğiz"

 

Açıklamanın devamında, "Teklif ettiğimiz Türkan Saylan isminden başka Ümmü Türe'nin ve Zübeyde Hanım'ın adlarının önümüzdeki dönemde açılacak olan cadde, sokak, meydan, park ve sosyal tesis gibi yerlere verilmesini belediye meclisimize teklif etmeyi planlıyorduk. Bu anlamda Ödemiş Kent Konseyi olarak teklif ettiğimiz Türkan Saylan isminden başka Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kıymetli annesi Zübeyde Hanım'ı ve Türkiye'nin ilk kadın muhtarlarından biri Ödemişli Ümmü Türe'yi gündeme getiren kişi ve gruplara teşekkür ediyoruz. Ayrıca ülkemiz için çok değerli olan ve bizi birleştiren bu olaydan gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

 

Kadın Yaşam Merkezi'nin isminin belirlenmesi konusunda halkın temsilcisi olan belediye meclisi üyesi arkadaşlarımızın takdirini bekleyeceğiz ve bu iradeyi kabul edeceğiz. Sonuç olarak gündeme gelen bu üç ismin yaşatılması için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğimizin bilinmesini istiyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgi'de levha çalışmaları
Birgi'de levha çalışmaları
"Bizim şu durumda tasarruf yapabileceğimiz hiçbir şey yok"