Advert
Advert

"Herkesin tercihine ve önerisine saygılıyız"

Küçük Menderes
test Bu içerik 850 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi MHP Meclis Üyesi Ceyhun Kınlı, Ödemiş Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi'nin ismi hakkında yaşanan tartışma kapsamında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

 

"Belediye Meclisi, talimatla iş yapmaz" başlığı ile cümlelerine başlayan Kınlı, "Ödemiş Belediye Meclisi'nde Kadın Yaşam Merkezi'ne yönelik önerdiğimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın ismi, hepimizin ortak değeridir. Muhalefetlerine anlam veremediğim bir zümre, 'Vay efendim, Zübeyde Hanım'ın ismi kız meslek lisesinde var, yeni açılacak cadde ve sokaklara da Zübeyde Hanım'ın ismi verilebilir' gibi söylemlerde bulunmaktadır. O, Mustafa Kemal'in annesidir. Adı her yere yakışır ve çok yerde olmasında da hiçbir mahsur yoktur. Lisenin yeri ayrı, kadın yaşam merkezinin yeri ayrıdır.

 

"Rahatsız ediyorsa açıkça söyleyin"

 

Bu konuda herkes, kendine bir rol seçip ve hatta daha ileri gidip meclis üyelerinin bir kısmına 'Siz çoğunluksunuz, Türkan Saylan ismini geçirin' diye talimat verdiği zaman orada demokrasiden bahsedilemez. Sizi bizim önerdiğimiz Zübeyde Hanım ismi rahatsız ediyorsa açıkça söyleyin, lafı dolandırmayın. Yok eğer öyle değilse halkın ankette kullandığı oy da dikkate alınarak komisyonun vereceği kararı bekleyin. Laf başı geldi mi demokrasiden bahsedip halkın tercihi ile iş yapmaya geldi mi 'Biz orada çoğunluğuz, bizim dediğimiz olur' dediğinizde bu gemi yürümez. Tercihimiz, Zübeyde Hanım'dır. Herkesin tercihine ve önerisine saygılıyız" dedi.

 

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
Türk Eğitim Sen Ödemiş'ten 24 Kasım açıklaması
24 Kasım'da özel açılış
24 Kasım'da özel açılış