Advert
Advert

Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar Projesi dayanışma bekliyor

Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar Projesi dayanışma bekliyor
Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar Projesi dayanışma bekliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 650 kez okundu.

Ödemiş Kent Konseyi, Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Ödemiş Belediyesi'nin 11 Eylül'de ortaklaşa başlattığı ve Türkiye'deki tüm belediyelere öncülük eden Elini Uzat, Uzakta Kalmasınlar Projesi kapsamında başvurular, 12 Ekim Pazartesi günü sona eriyor.

"Bağışın neredeyse 4-5 katı

kadar tablet talebi aldık"

 

Proje süreci hakkında sadece Küçük Menderes Gazetesi'ne açıklama yapan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, "Yaklaşık bir aydır devam ettirdiğimiz Elini Uzat, Uzakta Kalmasınlar projemiz kapsamındaki asli amacımız, pandemi sebebiyle uzaktan eğitime mecbur kalan öğrencilerimizin bir takım teknolojik imkansızlıklar içinde olduğunu, bu durumlarının gündeme getirilmesini ve bu konuyla alakalı kamuoyu yaratılmasını sağlamaktı. Bu anlamda Ödemiş Kent Konseyi olarak bu çift taraflı kampanyayı kamuoyuna duyurduk. Talep, şu anda çok fazla. Sözlü ve telefon aracılığıyla bağışın neredeyse dört beş katı kadar tablet talebi aldık.

Burada hatırlatmak istediğimiz en önemli husus, bu kampanya çift taraflı bir dayanışma ile ilerliyor. Bağış olacak ki onlar ihtiyaç sahibi evlatlarımıza ulaştırılacak. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi kişilerin Ödemiş Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü'ne 12 Ekim’e kadar yazılı olarak başvurması gerekiyor. Bu başvuruların ardından biz de Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü'ne aldığımız başvuruları ileteceğiz, onlar değerlendirme yapacak. Akabinde ihtiyacı olan çocuklarımızla tabletlerini buluşturacağız" dedi.

Son başvuru tarihi 12 Ekim Pazartesi

Taşlı, "Başvuru esnasında başvuran kişiye bir form veriliyor. Bu formda ailelerin ekonomik güçleri değerlendiriliyor. Sonrasında bahsettiğimiz ilgili müdürlük, ihtiyacı olan çocuklarımızı tespit edecek. Öte yandan bu projenin en değerli ayaklarından bir tanesi de bağış. Bu proje, bir takım zorluklardan doğdu. Devletin bir takım imkanları eksik, vatandaşın bir takım imkanları eksik. Biz, burada bir kamuoyu yaratmaya çalışarak çift taraflı bir dayanışma projesi oluşturduk. O anlamda ekonomik gücü yerinde olan hemşerilerimizin, evlatlarımızın eğitim hayatına katkıda bulunmasını istiyorum.

Önümüzdeki günlerde konseyimize ya da ilgili müdürlüğümüze telefon açarak bağış yapabilirler. 12 Ekim'de ihtiyaç sahibi çocuklarımız için tablet başvurusu sona erecek diyoruz ancak bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız, dilediği zaman tarafımıza ulaşabilecekler. Biz, o bağışları da çocuklarımıza ilerleyen günlerde ulaştırmış olacağız" şeklinde konuştu.

Ece Köseoğlu  

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak