Advert
Advert

Selçuk Belediyesi'nden öğretmenlere iş, çocuklara eğitim

Selçuk Belediyesi'nden öğretmenlere iş, çocuklara eğitim
Selçuk Belediyesi'nden öğretmenlere iş, çocuklara eğitim Küçük Menderes
test Bu içerik 362 kez okundu.

Selçuk Belediyesi, ataması yapılmadığı içim mağdur durumda olan öğretmenlerle maddi imkanı olmadığı için eğitim desteği alamayan öğrencileri buluşturacak. Belediyenin finans sağlayacağı atanamayan öğretmenler, sınava hazırlanan ve ekonomik durumundan dolayı eğitim desteği alamayan ilçedeki 8. ve 12. sınıf öğrencilere ihtiyacı olduğu branşa göre özel ders verecek. 
Öğrenciler, destek almaya ihtiyacı olduğu branşlar ile ilgili belediyeye başvuru yapacak. Belediye de öğretmenlere finansal destek sağlayacak. Öğretmenler, öğrencilere desteğe ihtiyacı olduğu branşla ilgili ücretsiz özel ders vermek için evlerine gidecek. Uygulamanın Kasım ayında başlatılması planlanıyor.

 

Türkiye'de bir ilk
 

Projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Atanmayan bir sürü öğretmenimiz var. Bir de pandemi sürecinde sınava hazırlanan 8. ve 12. sınıf öğrenciler… Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun da ifade ettiği gibi eğitimde fırsat eşitliği en önemli esaslardan biri ancak eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek için çocukların aynı koşullarda olması gerekiyor.

 

Maddi durumu iyi olan çocuklara aileleri özel ders takviyesi yaparken maddi durumu iyi olmayan çocuklarımız ne yazık ki birçok şeyden mahrum kalıyorlar. Biz de bu nedenle bir eğitim seferberliği yapalım ve ataması gerçekleştirilmeyen öğretmenlerimizi ihtiyacı olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerin evine göndererek birebir ders imkanı sağlamak istedik. Öğretmenlerimize maddi destek kısmını belediyemiz sağlayacak. Öğrencilerden gelecek taleplere göre de branşlarımız netleşecek.  Ona göre de yol alacağız. Umarım faydalı oluruz" açıklamasında bulundu.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı