Advert
Advert

"İzmir'de su krizi kapıda"

Küçük Menderes
test Bu içerik 561 kez okundu.

CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, TBMM'nin ilk oturum gününde İzmir'de yaşanabilecek su krizini gündeme getirdi. Serter birçok ilçenin baraj ve gölet beklediğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Ödemiş, Beydağ ve Kiraz'a da ziyaret eden Serter, Menemen’deki ilçe temsilcileriyle ve muhtarlıkla basın açıklaması yaptığını hatırlatıp İzmirli üreticinin ve çiftçinin sorunlarını aktararak, "İzmir’e yeni su kaynakları bulunsun. '2030'a kadar İzmir'in su problemi yok' diyen Tarım Bakanı'na Menemen, Bergama, Dikili, Ödemiş, Beydağ, Kiraz, Kemalpaşa sesleniyor 'Baraj istiyoruz, gölet istiyoruz' diye. 'Biz, hak ettiğimiz suyu istiyoruz' diyorlar. Tarımsal alanlarımızın bitmesini istemiyorsak su şart. Planlama, daha fazla gecikmeden zorunlu" dedi.

"İzmir, acil çözüm istiyor"

Serter, su krizinin yanı sıra Menemen-Emiralem Ovası'nda yaşanan su kirliliği ve koku konusunda da adım atılması gerektiğini hatırlatarak, "TBMM'de dile getirdiğim gibi İzmir su istiyor ama sadece su istemiyor; su arıtma sistemlerinin yaygınlaştırılmasını, tarımsal sulama konusunda acil çözüm önerileri istiyor" ifadelerini kullandı. 

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
"Bugünleri koronavirüsün izin verdiği ölçüde yaşıyoruz"