Advert
Advert

Oto hırsızlarına büyük darbe

Oto hırsızlarına büyük darbe
Oto hırsızlarına büyük darbe Küçük Menderes
test Bu içerik 467 kez okundu.

Torbalı'daki farklı mahallelerde çalınan iki araç İzmir'de bulundu. İlçede çalınan bir araç ise İzmir'e götürülerek kayboldu. İzmir'deki ilçelerden çalınarak Torbalı'ya getirilen üç aracın yerleri, takipten çıkmaları nedeniyle belirlenemedi. Yaşanan yedinci hırsızlık olayında ise Cumhuriyet Mahallesi'nde yakıtı biten bir aracı çalarak farklı bir araç ile benzinliğe götürüldüğü tespit edildi. Benzin istasyonuna çalıntı aracı çekerek getiren araç sürücüsünün tespit edilmesiyle hırsızlık olayları da çözüldü.

Detaylı takip sonunda yakalandılar

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü, yedi araç hırsızlığına yönelik inceleme başlattı. Cumhuriyet Mahallesi'nde yakıtı bittiği için park edilerek bırakılan aracın başka araç ile çekildiği, güvenlik kameralarından tespit edildi. Çalıntı aracı çeken  İ.G., ifadesinde A.İ. ve Ü.Ö.'nün yardım etme talebi üzerine aracı çektiğini açıkladı. Ekipler, yaptığı detaylı araştırmada çeşitli suçlardan sabıkası olan A.İ. ve Ü.Ö.'yü yakaladı. Soruşturmanın devamında hırsızlık olayına karışan araç hırsızlığında A.İ.'nin yanında olan ve hırsızlık suçlarından sabıkası olduğu belirlenen G.K. de yakalandı.

Polisler, A.İ. hakkında yaptıkları araştırmalarda şahsın Torbalı'da açıktan hırsızlık, bisiklet ve elektrikli bisiklet hırsızlığı olaylarının faili olduğunu belirledi. Yapılan incelemeler kapsamında dört araç hırsızlığını Ö.İ.'nin yaptığı öğrenilerek oto hırsızlığı büro amirliğine bilgi verildi. Hırsızlık olaylarına karışan dört kişi, Torbalı Adliyesi'ne sevk edildi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı