Advert
Advert

Polis ve zabıtadan ortak denetim

Polis ve zabıtadan ortak denetim
Polis ve zabıtadan ortak denetim Küçük Menderes
test Bu içerik 157 kez okundu.

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisleri; Tepeköy, Muratbey ve Ertuğrul mahalleleri başta olmak üzere pek çok noktada gün boyu görev yaparak trafiğin aksamadan ilerlemesi için yoğun bir çalışma yürütüyor. Yapılan uygulamalarda sürücülerin kural ihlallerinden kaynaklanabilecek trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla denetimler gerçekleştiriliyor. Trafik polisleri, koronavirüs salgını sebebiyle denetimlerini sıklaştırdı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı UKOME kararlarıyla köy ve şehir içi dolmuşlarının güzergahları değişti. Yeni düzenlemeyle ilçe merkezindeki toplu taşıma hızlanırken dolmuş bekleme süresi azaldı. Köylere giden araçların ilçe merkezindeki mahallelerden geçmesi, avantajlarının dışında bazı sorunları da beraberinde getirdi. Trafikteki dolmuş sayısının artmasına bağlı olarak trafik, gün içerisinde durma noktasına gelmeye başladı. Onlarca aracın güzergahının kesiştiği cadde ve sokaklarda trafik, adım adım ilerler hale geldi.

Güzergah ihlalleri mercek altında

Öte yandan yolcusu az olan şoförlerin güzergahlarını tamamlamayarak kısa dönüş yapmalarıyla da yolcular, dakikalarca dolmuş beklemek zorunda kalıyor. Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli trafik polisleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, gelen şikayetler üzerine rutin denetimlerine ağırlık verdi. Oluşturulan trafik kontrol noktalarında durdurulan dolmuşların trafiğe çıkış için gerekli evrak ve belgelerini trafik polisleri, kontrol ederken zabıta ekipleri de güzergahların kontrollerini yaptı. Zabıta ekipleri, eksiği olan sürücülere 392 lira para cezası kesti. Gün boyu devam eden zabıta ve polis trafik kontrolünde onlarca dolmuş denetimi yapıldı. Ekiplerin denetimlerini sıklaştıracağı öne sürüldü.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı