Advert
Advert

Ödemiş Eğitim-Sen'den salgında eğitim değerlendirmesi

Ödemiş Eğitim-Sen'den salgında eğitim değerlendirmesi
Ödemiş Eğitim-Sen'den salgında eğitim değerlendirmesi Küçük Menderes
test Bu içerik 429 kez okundu.

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu ve Eğitim Sekreteri Özgür Bozdoğan, Ödemiş'e gelerek üyelerle bilgilendirme toplantısı yaptı. Salgın nedeniyle az sayıda üyenin katıldığı sohbet toplantısı, ADD Çay Bahçesi'nde gerçekleşti. Toplantıya İzmir Konak Şube Başkanı Necip Vardal ile il yöneticileri de katıldı.

 

Toplantının açış konuşmasını yapan Ödemiş İlçe Temsilcisi Tayfun Bengi, salgın nedeniyle toplantı için özel bir çağrı çıkarmadıklarını belirterek katılanlara teşekkür etti. Bengi, merkez ve il yöneticilerinin sabah İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ile görüştüklerini belirterek sözü konuklara verdi.

 

Şube Başkanı Necip Vardal da, "Yeni eğitim öğretim yılında yaşanan sorunları iletmek ve çözüm önerilerimizi paylaşmak amacıyla ile Eğitim Sen İzmir Şube Başkanları olarak İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer Yahşi ile bu sabah bir görüşme gerçekleştirdik. Güncel tartışmalara dair görüş ve düşüncelerimizin iletilmesinden sonra 'Salgın Günlerinde Uzaktan Eğitim Çalıştayı Sonuç Raporu' ile 'Salgın Koşullarında Eğitimin Sürdürülebilmesi İçin Öneriler Raporu' sunduk. Yahşi de güncel tartışmalarla ilgili yaşanan sorunları İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile görüşeceğini ifade etti" dedi.

 

"Uzaktan eğitimde sıkıntılar yaşanıyor"

 

Toplantı sonunda bir açıklama yapan Özgür Bozdoğan da şunları kaydetti: "Bugün 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü. Pandeminin başından bu yana eğitimdeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Sürekli olarak eğitimin içinde olan arkadaşlarımızla görüşmeler yapıp sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgiler edinmeye çalışıyoruz. Ödemiş ziyaretimiz de bunlardan biri. Burada arkadaşlarımızla bir araya gelmemizin nedeni, sorunları kaynağından öğrenmek. Sorunların tespiti ve çözüm yolları konusunda arkadaşlarımızla fikir alışverişlerinde bulunuyoruz. İl ve ilçelerde eğitimi izleme kurulları oluşturuyoruz. Böylece yaşanan hak gasplarını ve mağduriyetleri yerinden takip etmeyi planlıyoruz. Uzaktan eğitim konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Öğrencilerimizi ve velilerimizi de hesaba katarak yaşanan eşitsizliklerin giderilmesi konusunda tespitler yapmaya çalışıyoruz."

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak