Advert
Advert

Aydem Perakende'den kuyruk ve tarife açıklaması

Aydem Perakende'den  kuyruk ve tarife açıklaması
Aydem Perakende'den  kuyruk ve tarife açıklaması Küçük Menderes
test Bu içerik 1055 kez okundu.

Gazetemizin salı günkü sayısında yayınlanan "Damdan düşmüşe döndük" başlıklı haber ve TV9 İzmir'de pazartesi günü yer alan "Vatandaş, Aydem önündeki kuyruğa isyan etti" şeklindeki habere yanıt niteliğinde açıklama geldi.

 

Aydem Perakende'den gerçekleştirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Dünya olarak koronavirüs salgını nedeniyle zor zamanlar geçirdiğimiz bu günlerde şirket olarak salgını en az hasarla atlatabilmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyor ve tüm tedbirleri almaya büyük özen gösteriyoruz. Bu süreçte müşterilerimizden içeriye sırayla girmelerini ve her zaman sosyal mesafe kuralına uymalarını rica ediyoruz ve gerekli uyarıları devamlı olarak yapıyoruz. Bunun yanı sıra müşterilerimiz, müşteri ilişkileri merkezlerimizde sıra beklemeden işlem yapabilmek için web sitemizde yer alan 'Online Randevu' sayfası www.gediz.com/tr/Randevu üzerinden veya 0850 800 0 186 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak randevu talebi oluşturulabileceklerini sizin aracılığınızla tekrar duyurmak isteriz.

 

Online işlem vurgusu

 

Elektrik tedarik faaliyetleri kapsamında müşterilerimize daha hızlı ve güvenli hizmet sunabilmek için bazı işlemlerimizi dijital kanallar üzerinden de sürdürmekteyiz. Müşterilerimiz, işlemlerini www.gediz.com adresinden, e-Devlet üzerinden ve dijital bankacılık üzerinden yapabilmektedirler. Online ödeme, anlaşmalı bankalar ve talep/itiraz başvuruları gibi çoğu işlemi web sitemizdeki online işlemler platformuna (online.gediz.com)taşımıştık. Online işlemler, müşterilerimizin hayatlarını son derece kolaylaştırmaktadır.

 

"Keyfi uygulama söz konusu olamaz"

 

Ayrıca haberlerde Ödemişli vatandaşların açıklaması olarak 'elektrik zamlarının keyfi yapıldığı' iddia edilmiştir.Türkiye genelinde ulusal elektrik tarifeleri uygulanmaktadır. Ulusal elektrik tarifelerinin ve faturalardan alınan birim bedellerinin ilgili kamu kurumu tarafından bütün Türkiye'de ve Ege Bölgesi'nde aynı şekilde uygulanmaktadır. Yürürlükte olan mevzuat gereği ve ilgili kamu kurumu tarafından üçer aylık periyotlar halinde belirlenen ve ulusal tarifede yer alan elektrik satış fiyatlarına göre düzenlenmektedir. Elektrik fiyatlarıyla ilgili Aydem Perakende'nin herhangi bir keyfi uygulaması söz konusu olamaz. Elektrik satışında uygulanacak fiyatlandırma esasları, Elektrik Piyasası Kanunu'nda verilen yetkiye istinaden ilgili kamu kurumu tarafından belirlenmektedir.

 

Bu süreci elbirliği ile atlatacağımıza inanıyor, sağlıklı günler diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Toplu sözleşme için görüşmeler başladı
Kısıtlama bu akşam başlıyor
Kısıtlama bu akşam başlıyor