Advert
Advert

Muhtar adına sahte hesap açtılar

Muhtar adına sahte hesap açtılar
Muhtar adına sahte hesap açtılar Küçük Menderes
test Bu içerik 507 kez okundu.

Dolandırıcılar, her fırsatı değerlendirerek insanların birikimlerini çalmak amacıyla boş durmuyor. İnternet uygulamaları ya da cep telefonlarına mesaj gönderen dolandırıcılar, kampanya olduğunu ve para dağıtıldığını öne sürerek insanları kandırıyor. Gelen mesajlara cevap veren kişilerden hesap bilgileri istenerek paraları alınıyor.

Koronavirüs salgını sürecini fırsata çevirerek yardım bahanesiyle yapılan dolandırıcılık faaliyetleri arttı. Dolandırıcılar, son olarak sosyal medya uygulaması olan Instagram üzerinden Torbalı'daki Atatürk Mahalle Muhtarı Remzi Avcı'nın profilini açtı. Avcı'nın adını kullanan şahıslar mahalle sakinlerine mesaj attı.

İletişimde çığır açan sosyal medya uygulamaları, hayatımızın her alanında yer edinmeye başladı. Sosyal medya uygulamaları, iletişimin dışında boş zamanların değerlendirildiği bir alan haline geldi. İnsanların en fazla zaman geçirdiği platformlar, yeterli denetimlerin yapılmamasıyla sahte hesaplarla doldu. Kendine ait olmayan fotoğraf ve bilgilerle hesaplar açanlar, ekledikleri kişilere mesaj atarak dolandırıcılık yapıyor.

Muhtardan açıklama geldi

Sahte hesaplar kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine son olarak Torbalı'da rastlandı. Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı'nın fotoğraf ve ismini kullanan kişiler, Instagram hesabı açtı. Açılan hesaptan bir marketin alışveriş çeki dağıttığı öne sürülerek cep telefonun faturalı olup olmadığı soruldu.

Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı, "Fotoğraf paylaşım uygulaması olan Instagram hesabım yok. Kim olduğunu bilmediğimiz şahıslar, adıma Instagram hesabı açarak insanlara mesaj atmış. Benim sadece Facebook'ta hesabım var. Diğer sosyal medya uygulamalarında hesabım yoktur. Atılan mesajlara itibar etmeyin. Hiçbir kurum, sizden bu şekilden bir şey istemez. Bu şahıslar dolandırıcıdır" diyerek uyardı.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birgi'de levha çalışmaları
Birgi'de levha çalışmaları
"Bizim şu durumda tasarruf yapabileceğimiz hiçbir şey yok"