Advert
Advert

Dedektif gibi iz sürdü, incir hırsızını yakalattı

Dedektif gibi iz sürdü, incir hırsızını yakalattı
Dedektif gibi iz sürdü, incir hırsızını yakalattı Küçük Menderes
test Bu içerik 634 kez okundu.

Tire'de yaşayan bir vatandaş, incirlerini çalan hırsızı dedektiflere taş çıkartacak bir yöntemle yakalattı. Olay, Tire ilçesine bağlı Başköy Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Başköy'de incir üreticiliği yapan 43 yaşındaki İsmail Uzgur, bahçesinden toplayıp satışa hazır hale getirdiği incirleri evinin altındaki depoda tutuyordu. Sabahın ilk ışıklarında evinin önündeki araç sesine uyanan Uzgur, hemen yatağından kalkarak depoya indi. Depoya inen İsmail Uzgur, aynı anda evinin önünden bir aracın hızla uzaklaştığını gördü. Deposunu kontrol eden üretici, piyasa değeri 2500 lira değerinde olan bir miktar incirinin çalındığını fark etti.

Plakayı ve tamponu düşürdü

Durumu hemen mahalle muhtarına bildiren İsmail Uzgur, evinin önünde inceleme yapmaya başladı. Uzgur, hırsızlıkta kullanılan aracın tamponunun ve plakasının olay yerinde düştüğünü fark etti. Bunun üzerine hemen bölgedeki incir tüccarlarını arayan Uzgur, hırsızlıkta kullanılan aracın özelliklerini incir tüccarlarıyla paylaştı. Çok geçmeden tüccarlardan biri, Uzgur'u arayarak tarif ettiği aracın incir satmak için iş yerine geldiğini söyledi.

İncirleri satarken yakalandı

Yaşanan gelişme üzerinde incirleri çalınan İsmail Uzgur, Mahalle Muhtarı Salih Gülmez ile birlikte polis ve jandarmaya bilgi verdi. Ekipler, tarif edilen iş yerine giderek incir hırsızını satış yaparken kıskıvrak yakaladı. Uzgur, çalınan incirlerini ekiplerin gözetiminde geri aldı. İncirleri çalarak satmaya çalışan kişi hakkında işlem başlatıldı. 

Onur Karagöz

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
"Bugünleri koronavirüsün izin verdiği ölçüde yaşıyoruz"