Advert
Advert

"Damdan düşmüşe döndük"

Küçük Menderes
test Bu içerik 794 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta elektriğe gelen yüzde 5.7’lik zam hakkında konuşan Ödemişli vatandaşlar, Mithatpaşa Caddesi'nde bulunan Aydem Elektrik binasının önünde saatlerce beklediğini de ifade etti. Vatandaşlar, kurumdan hızlı hizmet alamadıklarını belirtti.

Ödemişlilerin açıklamaları şöyle: "Bu zammın gelmesi çok kötü oldu. Damdan düşmüşe döndük. Zamdan önce evin elektrik faturası, 100 ila 150 lira arasında geliyordu. Öte yandan çiftçilik yapıyorum, sulama fiyatları da çok pahalı geliyor. Zamlar bana keyfi yapılıyormuş gibi geliyor. Bununla beraber Ödemiş'te asla memnun olmadığımız bir kurum varsa o kurum da burası. İki memur var. Koronavirüsün çok yoğun olduğu bir dönemde vatandaşlar burada saatlerce işlem yapılması için sıra bekliyor. Bu millete on tane memur olması lazım. Bizim zamanımıza yazık değil mi?",

"Saatlerce sıra bekliyoruz"

"Elektrik zammı, böyle bir dönemde belimizi büküyor, çok geliyor. Daha önce hanemizin elektrik faturası 200 ila 300 lira arasında geliyordu. Şimdi kim bilir ne kadar gelecek. Burada beklemekten de hiç memnun değilim. Yaklaşık iki saattir sırada bekliyorum. Bu, aslına bakarsanız bir rezillik.", "Vatandaşın sorunu çok. Devletin bu duruma acilen müdahale etmesi gerekiyor. Her şey yüzde yüz arttı. Öte yandan ben, elektrik faturamı ödemek için saatlerdir burada bekliyorum. Bakarsanız, herkes saatlerdir bekliyor. Vatandaş rezil oluyor. Her geldiğimde saatlerce bekliyorum.", "Burada 2.5 saat beklemek zorunda kalıyoruz. Geldim, kalabalık vardı. Yemek yedim, çarşıyı gezdim, sıram daha gelmedi. Genelde burası hep çok kalabalık oluyor."

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak