Advert
Advert

Haberlerimiz ses getirdi Tekstil, pazarına kavuşuyor

Haberlerimiz ses getirdi Tekstil, pazarına kavuşuyor
Haberlerimiz ses getirdi Tekstil, pazarına kavuşuyor Küçük Menderes
test Bu içerik 599 kez okundu.

İlk olarak geçtiğimiz haftalarda dile getirdiğimiz ve dünkü sayımızda yeniden gündeme getirdiğimiz Tekstil mevkiindeki pazar sorunu çözüme kavuşuyor. Ödemiş Belediyesi, Tekstil mevkiinde pazar kurulması konusunda oda başkanları ve muhtarlarla görüşme yaptı. Pazar için müracaatlar, 1 Aralık 2020 tarihine kadar Zabıta Müdürlüğü tarafından alınacak.

 

Ödemiş Belediyesi, pandemi sürecinde tedbirleri en üst seviyede tutmaya özen gösterirken pazar için alternatifler oluşturmaya başladı. Bölgenin en büyük açık pazarı olan Cumartesi Pazarı'nın yanı sıra kentin farklı bölgelerinde semt pazarları kuruluyor. Zafer Mahallesi'nde yer alan Tekstil mevkiinde de pazar kurulması konusunda çalışmalara başlandı.

 

İncelemelerde bulundular

 

Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, Gıda Maddeleri Odası Başkanı Hülya Çavuş, Terziler Odası Başkanı Hüseyin Döner, Zafer Mahallesi Muhtarı Mehmet Karaceviz, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recep Yeşiltaş, Zabıta Müdürü Ali Palamut'un yer aldığı ekip, Tekstil mevkiinde  incelemelerde bulundu.

 

Uygun alan tespit edildi

 

Başkan Yardımcısı Özay Kaptan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusundaki taleplerini, ilgili sivil toplum örgütleri iş birliği ile çözüm bulmaya çalışıyoruz. Cumartesi dışında kent merkezindeki her bölgenin ihtiyacını karşılamak üzere farklı günlerde semt pazarları kuruluyor. Pandemi koşullarını da göz önünde bulundurarak Tekstil mevkiinde pazar oluşturulması konusunda çalışmalara başladık. Yaptığımız incelemelerde 1350 Sokak'taki alan uygun bulundu. Müracaatlar, 1 Aralık 2020 tarihine kadar Zabıta Müdürlüğümüz tarafından alınacaktır" ifadelerini kullandı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Kiraz'daki kazada acı detaylar
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı
Saracoğlu Caddesi'nde motosikletler çarpıştı