Advert
Advert

Bademli'deki kirlilik sorununa vatandaştan tepki büyüyor

Bademli'deki kirlilik sorununa vatandaştan tepki büyüyor
Bademli'deki kirlilik sorununa vatandaştan tepki büyüyor Küçük Menderes
test Bu içerik 321 kez okundu.

Ödemiş’in turizm cennetlerinden Bademli Mahallesi'nde yaşanan çevre kirliliği sorununu geçtiğimiz hafta Küçük Menderes Gazetesi olarak dile getirmiştik. Vatandaşlardan bu konuyla alakalı çok sayıda tepki geldi.

Vatandaşlar, "Çocuklarım ile çevre kirliliğine şahit olduk, insanları da ikaz ettik. Lütfen mahallemizi daha çok kontrol etsinler, Bademlimiz kirlenmesin.", "Memleketimizde hemen her yerde aynı sorun, çöp sorunu!", "Yazık oldu yemyeşil mahalleye.", "Bademli Mahallesi, son yıllarda çok bakımsız kaldı.", "Benim güzel mahallem, son yıllarda çok bakımsız kaldı. Yetkililer ne olur yardım etsin.", "Oradaki gençleri eğitmek lazım. Gözümün önünde içtikleri şişeyi dereye atıp kırdı.",

"Ne kadar bağırırsanız bağırın, eğitim şart. Bu çöpleri doğa yaratmıyor. İnsanlar eğitimsiz ve çevre, doğa sevgisi olmayan insanlar tek sorun. Belediye temizliyor fakat herkesin sorumlu olması gerekir. Yazık, ülkemin son haline; eğitim, kültür doğa sevgisi sıfır.", "Güzelim Bademlimiz; doğal dokusu, kaynak suları ile harika ve benzeri bulunmaz bir mahalle. Lütfen her yere uyarı levhaları asılsın. Kirleten insanlar ceza ödemeli diye düşünüyorum. Başka ülkelerde böyle yerlere ücretle giriliyor. Lütfen doğamıza sahip çıkalım."

"Turistik anlamda ilgi çekici bir yer"

Geçtiğimiz hafta dile getirdiğimiz haberimiz şöyleydi: Yemyeşil mahallenin en güzel alanlarının çöplüğe dönüştürüldüğü Bademli'de yaşayan Ödemişli vatandaşlar, duruma isyan ediyor. Konuyla alakalı açıklama yapan bir vatandaş, "Bademli, Ödemiş'in en güzel mahallelerinden bir tanesi ancak son yıllarda çok bakımsız kaldı. Akşam saatlerinde farklı noktalardan gelen vatandaşlar, mahallemizin en güzel alanlarında yiyip içtikten sonra çöplerini toplamadan mahallemizi terk ediyor. En güzel alanlarımız çöplüğe dönüştü. Yerlerde çok sayıda atık var. Yetkililerin mahallemizdeki denetimleri sıkılaştırmasını ve mahallemizi daha güzel bir yer haline getirmesini bekliyoruz. Burası, turistik anlamda da ilgi çekici bir yer. Daha fazla aydınlatma ve yatırımla çok daha çekici hale getirilebilir" ifadelerini kullandı.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
Ödemiş Kent Konseyi yeni yerinde vatandaşları bekliyor
"Bugünleri koronavirüsün izin verdiği ölçüde yaşıyoruz"