Advert
Advert

Pazar yeri istekleri karşılık bulmuyor

Pazar yeri istekleri karşılık bulmuyor
Pazar yeri istekleri karşılık bulmuyor Küçük Menderes
test Bu içerik 817 kez okundu.

Ödemiş-Birgi yolu üzerinde bulunan Tekstil mevkii sakinleri pazar yeri isteklerine dair herhangi bir çalışma yapılmayınca isyan etti.

 

Daha önce de dile getirmiştik

 

Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir ekibi olarak daha önce de haberini yaptığımız Tekstil mevkii sakinlerinin pazar yeri talebi ile ilgilenen tek bir yetkili bile olmadığı ileri sürüldü. Henüz bir mahalle bile olamayan Tekstil mevkii, adını almış olduğu Tekstil Fabrikası’nın kapanmasından sonra yatırımların uzağında kalan bir bölge haline geldi. Salihli yolu üzerinde yer alan Tekstil mevkii, Bozdağ ve Birgi gibi Ödemiş’in tarihi ve doğal güzelliklerine sahip yerlerine gidenlerin gelip geçtiği bir yer olma özelliği taşıyor. Öte yandan bölgede yaşayan hane sayısının artması ile birlikte nüfusu ve buna bağlı olarak ihtiyaçları artan Tekstil, bir pazar yerine bile sahip değil.

 

“Seçimden sonra burayı unutuyorlar”

 

Tekstil’de kahvehane işletmecisi olan Mustafa Yalçın, “Tekstil’de bir pazar yeri yok. Tekstil sakinleri olarak mağdur durumdayız. Biz, daha önce pazar yeri talebinde bulunmuştuk. Burada yıllar önce bir gün pazar yeri kuruldu hatta iki üç tezgâh vardı. Bir daha da hiç kimse gelmedi. O günden beri pazar ihtiyaçlarımız için Ödemiş’in merkezindeki pazar yerlerine gitmek zorunda kalıyoruz.  Belediyeden izin çıksa buraya bir pazar yeri kurulur, herkes rahatça pazar ihtiyacını görür. Şimdiye kadar hiçbir yetkili gelmedi. Buraya seçimden önce gelenler, seçimden sonra burayı unutuyor” şeklinde konuştu.

Pazarcı esnafı olan Bilal Kabaran, “Burada bir pazar yeri kurulsa güzel olur. Ben pazarcıyım, esnafım. İşim gereği şehir dışındaki pazarlara gidiyorum. Burada pazar yeri olsa buraya da tezgâh açarım” diyerek Tekstil Mevkii’nde bir pazar yeri açılması gerektiğini dile getirdi. Tekstil sakinlerinden Erdoğan Gökçen de “Tekstil’de bir pazar yeri açılsa çok mutlu oluruz. Keşke açılsa da pazar için başka yere gitmek zorunda kalmasak” dedi.

 

Özcan Çetin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Vali Köşger'den korkutan açıklama
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak
Ödemiş'te Cumhuriyet Bayramı iki gün boyunca kutlanacak