Advert
Advert

Ovakent Yolu’na isyanlar büyüyor

Ovakent Yolu’na isyanlar büyüyor
Ovakent Yolu’na isyanlar büyüyor Küçük Menderes
test Bu içerik 3042 kez okundu.

Ödemiş’in en tehlikeli yollarından olan Ovakent Yolu, can almaya devam ediyor. Yetkililer, konuyla alakalı sessizliğini koruyor.

”Yaşadığım mahallede en az 20 kişi, o yolda hayatını kaybetti”

Geçtiğimiz gün Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir ekibi olarak yeniden haberleştirdiğimiz Ovakent Yolu’na ilişkin Ödemişli vatandaşlardan çok sayıda eleştiri geldi. O eleştirilerden bazıları şöyle: ”Ödemiş Ovakent arasına bölünmüş yol şart. Bu yol resmen Tire Belevi yolu gibi. Çok kaza oluyor. Kamyonetler, traktörler, tırlar, minibüsler trafiği kitlediği için yol çok sıkışıyor. Acilen yol yapılmalı.”, ”Yolun bir an önce genişletilmesi gerek, bazı kısımları çok tehlikeli.”, ”Bir çare bulunsun. Yol genişletilsin. Kazalar çok oluyor.”, ”Acilen el atılması gereken bir konu. Maalesef çok geç kalındı. Yetkililer hala bir şey yapmıyor. Başka yerlerde dağlar delindi, yüzlerce tünel yapıldı ama bu yol maalesef yıllardır böyle.”, ”Bu yolda araç sollamak mümkün değil. Traktörün arkasına takılıp 20 kilometre hızla gidiyorsun. İlgisiz ilgililere duyurulur.”, ”Bildiğim kadarıyla yaşadığım mahallede o az 20 kişi o yolda hayatını kaybetti.”, ”İlla birilerinin canı yanacak. Bu yolun genişletilmesi adına ne gerekiyorsa yapılmalı.”, ”16 yıldır konuyla alakalı yetkililere sürekli olarak yazılı dilekçeler veriyoruz. Buna rağmen herhangi bir çalışma başlatılmadı. Sadece asfalt yama, çakıl taşı dökme ya da hendek temizleme çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalardan da öteye gidilmiyor. Bu çalışmalar, yerini uzun vadeli önlemlere bırakmalı.”, ”Şu kadarcık yolu bunca sene içinde yapamadılar. Diyecek sözüm yok, yazık.”

Tıra yandan çarpmıştı

 

Ovakent Yolu’nda bilinen en son kaza temmuz ayında gerçekleşmişti. Ödemiş Zungurlu Mezarlığı'ndan Ovakent Yolu'na çıkan 06 BOM 392 plakalı tır ile 35 ZLG 47 plakalı araç çarpışmıştı. Olay, 27 Temmuz’da 08.30 sıralarında meydana gelmişti. Haber şöyleydi: Edinilen bilgilere göre, 06 BOM 392 plakalı tır sürücüsü Serkan Tekmanlı, kendi istikametine gitmek için Ovakent Yolu'na girdi. 35 ZLG 47 plakalı araç sürücüsü Alim Çimen, kendi istikametinde ilerlerken karşısına aniden çıkan tıra yandan çarptı. Olayda maddi hasar olduğu belirtilirken kazada yaralanan olmadığı bildirildi.

Ortalama on günde bir kazaya sahne oluyor

12 Mart’ta da şu haberi dile getirmiştik: 12 Mart’ta saat 09.15 sularında Ovakent Yolu’nda iki araç çarpıştı. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Yetkililerden edinilen bilgilere göre, konvoy halinde traktörün arkasından giden araçların arkasına yavaşça yaklaşan 35 ZAF 93 plakalı Renault marka araca hemen arkasından gelen 35 AFY 08 plakalı FIAT marka ticari araç hızla çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan Renault marka araç yolun yanında bulunan tarlaya savruldu. Olayın ardından çevredeki vatandaşlar durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Kazada araçların maddi hasara uğradığı kaydedilirken sürücülerin yara almadığı da bildirildi. Ovakent Yolu, tehlike saçmaya devam ediyor. Henüz iki ay önce aynı yolda ticari araç ile motosiklet çarpışmıştı. Kazada motosiklet sürücüsü Adnan Sürav (56) yaşamını kaybetmişti. 18 gün sonra Ovakent Mahallesi’nde Çatalarmut mevkii istikametinde iki araç çarpışmıştı. Sürücülerin yaralı olduğu ancak hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenilmişti. 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı