Advert
Advert

Ödemiş Belediye Meclisi pazartesi günü toplanıyor

Ödemiş Belediye Meclisi pazartesi günü toplanıyor
Ödemiş Belediye Meclisi pazartesi günü toplanıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 329 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, önümüzdeki hafta pazartesi günü saat 20.30'da Ödemiş Belediyesi Hizmet Binası Meclis Salonu'nda meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

 

Ödemiş Belediyesi'nin 2021 mali performans yılı görüşülecek

Ekim ayı olağan meclis toplantısında dilek ve temennilerle birlikte 23 madde görüşülecek. İlk maddede Kayaköy Mahallesi'nde bulunan taşınmazların yol içinde kalan kısımlarının kamulaştırılması konusu tartışılacak. İkinci maddede, İlkkurşun Mahallesi'nde bulunan taşınmazların bitişiğinde bulunan mülkiyeti Ödemiş Belediyesi'ne ait taşınmazların geçiş hakkı talebi oy birliğine sunulacak. Üçüncü maddede, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Ödemiş'in merkez mahallelerinde yapacağı revizyonlar gündeme getirilirken dördüncü maddede ise servis sağlayıcı operatörlerle alakalı ihale konusu oy birliğine sunulacak. Beşinci maddede parselasyon kontrollük ücreti tarifesinin yeniden belirlenmesi konusu görüşülecek. Altıncı maddede, belediye meclis üyesi Murat Ürün'ün geçtiğimiz ayki belediye meclis toplantısında sunduğu önergesi, meclis üyelerince karara bağlanacak. Yedinci maddede Ödemiş Belediyesi'nin 2021 mali performans yılı görüşülürken sekizinci maddede ise 2021 mali yılında uygulanacak vergi ve harç tarifeleri oy birliğine sunulacak. Dokuzuncu maddede 2021 yılında uygulanacak ücret tarifeleri tartışılacak. Onuncu maddede ise Ödemiş Belediyesi'ne ait yol fazlalıklarının 2021 yılı için asgari ve azami metre kare satış fiyatları belirlenecek. On birinci maddede 2021 mali yılı bütçesi görüşülürken on ikinci maddede ise İlkkurşun Mahallesi'ndeki bir taşınmazla alakalı alınan kamu yararı kararı meclis üyelerinin oy birliğine sunulacak. On üçüncü maddede Türkönü Mahallesi'nde, on dördüncü maddede Demircili Mahallesi'nde bulunan taşınmazlarla alakalı konular görüşülecek. On beşinci maddede at binicilik kurs ücreti tarifesi meclis tarafından belirlenecek. On altıncı maddede Bayındır Orman İşletme Müdürlüğü'nden teslim alınan özel ağaçlandırma sahaları ile ilgili konular görüşülürken on yedinci maddede ise Zafer Mahallesi Şehit Şükrü Uzun Sokak, 1336 Sokak ve 1330 Sokak arasında yer alan parka ”Ata Park” adının verilmesi konusu tartışılacak. On sekizinci maddede Ödemiş Belediyesi Kadın Yaşam Merkezi'ne, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Kurucu Başkanı Profesör Doktor Türkan Saylan'ın adının verilmesi hususunda oy verilecek. On dokuzuncu maddede Gölcük Mahallesi'nde, yirminci maddede Emmioğlu Mahallesi, Hacı Sadık Çarşısı'nda yirmi birinci maddede ise Birgi Mahallesi'nde içkili yer belirlenmesi konusu gündeme getirilecek. Dilek ve temenni öncesi son madde olan yirmi üçüncü maddede ise kadro değişiklik cetveli konuşulacak. Meclis, maddelerin konuşulmasının ardından dilek ve temennilerle sona erecek.

Meclis, TV9 İzmir'den izlenir

TV9 İzmir, Ödemiş Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı pazartesi akşamı canlı verecek.  Siz de gündem maddelerini merak ediyor ve Ödemiş gündeminden anında bilgi sahibi olmak istiyorsanız TV9 İzmir Facebook ve Youtube kanalımızdan canlı yayını seyredebilir henüz abone değilseniz ücretsiz abone olarak bölgenin en güncel haberlerini almak adına bildirimlerinizin sesini açabilirsiniz.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Kiraz Pazarı'nı eleştiri yağmuruna tuttu
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı
Öz & Ev Gayrimenkul Ödemiş'te açıldı